Odborné práce nechte profíkům

Dub 27, 2014 | Bydlení, Životní styl

Trošku se nám ta dnešní doba pokřivila. Ženy, které byly ještě před 100 lety striktně doma u plotny a staraly se o početné potomstvo, dnes dělají velkou kariéru a pánové jaksi ztrácejí schopnost postarat se doma nejen o velké věci, ale třeba i o kapající kohoutek. Jestli taky denně bojujete s tím, že váš partner není schopný pomalu ani přitlouct hřebík do zdi, vezměte osud domácnosti do svých rukou.

Pomalu, ale jistě u nás roste počet schopných řemeslníků, kteří dokážou pomoci s většími i menšími opravami. Řada žen už si zvykla objednávat bez vědomí partnera hodinového manžela schopného postarat se o běžnou údržbu, na větší projekty, jako třeba topenářské práce, je lepší si najmout odbornou firmu nebo profíky specializující se na jeden obor. Jak je vybrat a nezaplakat nad výdělkem?

  1. Ptejte se ve svém okolí. Určitě se mezi vašimi známými najde někdo, kdo řešil stejný problém jako vy a dokáže vám dát doporučení na zručného odborníka.
  2. Na větší opravy si najměte raději profesionála, který se specializuje jen na jeden obor. Profesionální plynaři vědí o svém řemeslu všechno a když náhodou potřebují poradit i oni, vždy vědí, kam se obrátit.
  3. Zjistěte si, zda je poptávaný odborník členem nějakého odborného sdružení. I to je totiž zárukou kvality. Třeba profesionální instalatéři jsou součástí odborného cechu garantujícího jejich schopnosti.
  4. Předem se zeptejte, kolik si budou za práci účtovat a nevybírejte si ty nejlevnější dodavatele. Naopak, schopní odborníci jsou často dražší než konkurence, ve výsledku ale ušetříte, protože nebudete platit za další opravy a dodělávky.
  5. Trvejte na faktuře nebo dokladu o dodání služby. Jen tak budete mít nárok na případnou reklamaci.
  6. Dejte si pozor na platby předem. Média informují, že stále přibývá vykuků, kteří si za svou plnou práci nechají zaplatit předem a k práci se pak nemají. Na druhou stranu ale počítejte s tím, že při větší náročnosti práce nebo nutnosti nakoupit materiál, si odborník nechá zaplatit zálohu.