Tipy pro zdravé tělo

Dub 29, 2014 | Krása, Životní styl

Věk člověka se s postupující civilizací stále prodlužuje a odborníci začínají přemýšlet nad jeho kvalitou. Od zhruba 25. roku totiž naše tělo stárne a pokud k přibývajícím letům připočteme také nezdravý způsob života a sedavé zaměstnání, které praktikuje většina z nás, není se co divit, že dnešní třicátníci trpí stejnými zdravotními problémy, jako jejich rodiče ve věku kolem padesátky. Jak o sebe pečovat, abychom zůstali fit co nejdéle?

Na prvním místě je nejdůležitější střídmá a vyvážená strava a přiměřený pohyb. Jenže pokud sedíte 8 hodin v práci, přidáte notnou dávku stresu a starosti s péčí o rodinu, je někdy těžké myslet také na sebe.

 

Problémy s klouby ve třiceti

Zvlášť my ženy býváme na pohybový aparát citlivější, než muži. Není se co divit, naše kosti a klouby zažívají v průběhu života celou řadu šoků. Většina z nás za sebou má skokový váhový přírůstek v pubertě, řadu diet, při kterých nedodáváme tělu potřebné živiny a to vše završíme jedním nebo více porody, před kterými nakyneme i o 20 kg. To všechno samozřejmě neúměrně zatěžuje naše klouby, takže není výjimkou, že se z maminek na mateřské dovolené stávají časté návštěvnice ordinací ortopedů. Vhodnou prevencí je zvýšení přísunu kolagenu a minerálů. Dobrou kombinaci těchto látek obsahují želatinové kapsle, které při dlouhodobém užívání vrátí bezbolestný pohyb. Jejich výhodou je, že se dají užívat kdykoliv a pozitivně působí na klouby, šlachy i kosti.

 

Snažte se vyhýbat antibiotikům

Stalo se nešvarem posledních let, že lékaři na každé větší nachlazení předepisují antibiotika. Pomineme-li, že díky častému užívání tyto léky přestávají fungovat i na závažnější onemocnění, měl by nás od jejich užívání odradit i fakt, že v organismu zničí všechno, co se dá. Výsledkem antibiotické léčby je pak rozhozená střevní mikroflora, někdy i zažívací potíže a v každém případě snížená imunita. Při návštěvě praktického lékaře se proto ptejte, zda je léčba antibiotiky nezbytná a pokud to jen trochu půjde, snažte se vyléčit přírodními preparáty. Ne vždy to jde, ale většinou stačí při rýmě, kašli a nachlazení pomoci organismu přírodními doplňky, dobrý je třeba Tannenblut

 

Zdravá pleť a vlasy

Říká se, že oko je do duše okno a my bychom dodali, že kvalita pleti a vlasů je odrazem vašeho zdravotního stavu. Jestli se cítíte unaveně, máte povadlou pleť a zplihlé vlasy bez lesku, pravděpodobně nebude vaše kondice stoprocentní. Zmobilizujte síly a kromě pravidelné kosmetické péče si dopřejte kůru pro zdravou pleť. Už jedna lžíce křemičitého gelu denně působí jako efektivní podpora pleti zevnitř a pomáhá bojovat proti únavě a předčasnému stárnutí. 

 

Foto: Pixmac.cz