Velikonoční výletování

Dub 18, 2014 | Rodina, Zajímavosti, Životní styl

Velikonoční svátky letos termínově vycházejí na polovinu dubna, rosničky slibují jarní počasí a to láká vyrazit na výlet. Proč jej tedy nepojmout trochu svátečně a prostě si ty letošní svátky jara užít trochu jinak než obvykle? Velikonočních akcí se pořádá hned několik a my pro vás máme tip na některé z nich.

 

 

Velikonoce na Veselém kopci

Sklanzen lidového umění, který se rozkládá kousek od Hlinska v Čechách, na Veselém kopci, odstartuje svoji letošní návštěvnickou sezónu velikonočními oslavami. Od soboty 19. dubna do velikonočního pondělí se tedy můžete těšit na tradiční oslavy velikonočních svátků. Pokud vás zajímá jak se barvily a malovaly kraslice, které pečivo se na Velikonoce dříve peklo a jak se plete pomlázka, přijeďte na Veselý kopec. Doprovodný program bude opravdu bohatý. Nebudou chybět ani folklorní soubory a dobové hry. Víte jak se točí obručí, tlučou špačci nebo chodí na chůdách? Na Veselém kopci si to můžete zkusit. 

 

Knížecí Velikonoce na Křivoklátě

Jak se asi slavily Velikonoce před 150 lety? Jaké šaty lidé tehdy oblékali, jak se bavili, co jedli, jakým řemeslům se věnovali, které zvyky dodržovali? Nejen to se dozvíte od 19. do 21. dubna na hradě Křivoklátě. Pro návštěvníky je zde připraven tradiční řemeslný jarmark i hudební doprovod, prohlídky hradu a křivoklátský poklad. Jako třešnička na dortu je velikonočně vyzdobená hradní kaple.

 

Velikonoční pondělí v zoo Brno

Tak trochu jiná, velikonočně laděná návštěva zoologické zahrady jistě potěší především mladší členy vaší rodiny. Pokud se rádi kocháte pohledem na malá klokáňata v mámině kapse, líně se povalující lvy, čiperné surikaty nebo žirafy, určitě si na Velikonoční pondělí naplánujte návštěvu brněnské zoo. Během pondělka se zde děti mohou zúčastnit soutěže o hledání velikonočních vajíček, kterých je po celé zoo ukryto přesně tisíc. Dále je na programu divadelní představení, jízda na ponících, malování na obličej, focení s mláďátky, komentované stříhání ovcí a ochutnávka zdravé výživy.

Ať už je u vás doma zvykem slavit Velikonoce s celou rodinou, při tanci, zpěvu, malováním vajíček, vařením a pečením, nebo si jen zajdete na Zelené pivo, všem vám přejeme krásné svátky.

Víte, že: Velikonoční pondělí letos termínově vychází na 21. dubna a hned den poté, tedy 22. dubna nás čeká další důležitý svátek a to Mezinárodní den Země? 

 

Foto: Pixmac.cz