Jak se stát hvězdou v nakupování módních kousků

Kvě 7, 2014 | Krása, Peníze, Životní styl

„Tento svetr jsem koupila jenom za třicet korun! A je skoro nový!“ Možná, že podobné výroky slýcháváte od svých kamarádek celkem často a napadá vás, jak to vlastně dělají. Ať se snažíte sebevíc, ne a ne narazit na takové secondhandy, po jejichž návštěvě byste se také mohla vítězně pochlubit uloveným kouskem za pár korun.  Pokud se i vy chcete stát královnou v hledání originálních a zároveň levných módních úlovků, máme pro vás pár tipů.

 

 

Zapátrejte u kamarádek i na internetu

Že v blízkosti vašeho bydliště není žádný schopný secondhand? Možná se mýlíte. Ty nejlepší obchůdky bývají totiž často důmyslně skryté a člověk se k nim musí probojovat. Rozhoďte proto sítě a zkuste u vašich známých zjistit, kam pro podobné kousky nejraději chodí. Výborným pomocníkem v hledání bazarů s oblečením je i internet. Existuje totiž spousta internetových diskusí, ve kterých uživatelé často rádi poradí a doporučí, kam za levnou módou vyrazit. V dnešní době je na internetu založeno velké množství podobných diskusí, bez problému byste tak měla narazit i na bazary ve vašem městě.

 

Ve správnou dobu na správném místě

Jakmile si vytipujete nějaký secondhand, zeptejte se prodavaček, kdy dostávají nové zboží. Tehdy totiž máte největší šanci nakoupit hezké oblečení dříve, než bude ostatními nadšenci rozebrané. Často se vyplatí si v den dodání nového zboží přivstat, připravit si ostré lokty a co nejdříve vyrazit s ostatními hledači do terénu.

 

Na váhu se vyplatí

Nemusí to být pravidlem, ale většinou platí, že v secondhandech, které účtují ceny oblečení podle váhy, ušetříte víc. Pokud se vám bude zdát stanovená cena příliš vysoká, nenechte se odradit. Jestliže s předešlým nakupováním oblečení na váhu nemáte zkušenosti, můžete to špatně odhadnout a nakonec vám uteče skvělá příležitost k nákupu. Skvělou cenou je například 150kč/kg a to za nově dodané zboží. Většina secondhandů totiž v průběhu týdne zboží zlevňuje do té doby, než opět dostane nové. Každý takový obchod by navíc měl mít možnost, abyste si vámi vybrané zboží převážili a zjistili, kolik bude stát. Případně by vám jej na požádání měli bez problémů zvážit sami prodavači.

 

Vytrvejte

Snad nejdůležitějším krokem k úspěšnému nakupování v secondhandech je obrnit se trpělivostí. Nemůžete čekat, že jakmile vejdete do obchodu, narazíte na samé skvělé věci. V některých bazarech je dokonce nutné probírat se nevypraným oblečením a doslova je přehrabovat, těmto secondhandům se říká hrabárny. Právě tady však většinou najdete takové poklady, které byste nenašli ani v drahých buticích. Ideálním řešením je vyrazit na podobné túry po bazarech s kamarádkou. Společně strávený čas rychleji uteče, navíc vám kamarádka možná pomůže najít takové módní kousky, kterých byste si sama nevšimla. 

 

Foto: Jane Bond Special