Psí móda

Kvě 4, 2014 | Životní styl

Pes je prý nejlepší přítel člověka. Tvor, jehož němá tvář bývá svědkem zásadních životních událostí, partner, který nikdy nezklame a nevyzradí žádné tajemství. Na němé tváře je prostě spoleh za všech okolností a spousta lidí se jim snaží jejich věrnost vracet, jak jen to jde. Kromě pamlsků, nad kterými by neohrnul nos leckterý člověk, se snažíme svoje domácí miláčky rozmazlovat i jinak.

Hlavně v posledních letech frčí nejrůznější psí oblečky a módní výstřelky. Jaká psí móda je aktuální letos?

 

Psí obojky a šátky

Obojek pro psa je drobnost, bez které by žádný správný pes neměl překročit práh bytu nebo opustit zahradu. Nezbytná součást venkovní výstroje je především bezpečnostním prvkem, díky kterému svého miláčka najdete i ve chvíli, pokud se zaběhne. Vybírat můžete ze spousty druhů, od kožených přes textilní až po pestrobarevné obojky dle vlastního návrhu. Nás v aktuální nabídce internetových obchodů zaujaly obojky pro psy vyráběné na míru. Zvolit si můžete nejen druh obojku, ale také materiál a barvu výšivky a navrhnout text, který má na obojku být. Když budete chtít, případný nálezce psa tak na první pohled zjistí, jak se pes jmenuje a jaké je telefonní číslo na jeho majitele. 

Stejně variabilní mohou být i šátky pro psy. Doplněk, který se krásně vyjímá hlavně na větších psech, může okolí informovat o tom, jak se váš pejsek jmenuje a zároveň ho odliší od ostatních návštěvníků cvičáku.

 

Kabátky, svetry a mikiny

Oblečení v módních barvách a střizích je praktické hlavně pro menší rasy a městské psy zvyklé na teplo domova. Zvlášť v zimě nebo deštivém počasí je trápí chlad a obleček pak plní nejen funkci estetickou, ale především praktickou. Existuje spousta obchodů, ve kterých najdete oblečení pro psy v různých cenových relacích, některé dokonce nabízejí i oblečení a doplňky pro páníčky, takže svůj outfit můžete se psem sladit. Je se připravte na to, že oblečený pes je u nás stále trošku raritou a bývá středem zájmu kolemjdoucích. 

 

 

Foto: Pixmac.cz