Geokešing, zábava pro celou rodinu

Čvn 16, 2014 | Rodina, Zajímavosti, Životní styl

Máte rádi dlouhé procházky a výlety, ale občas by to chtělo trochu více dobrodružství? Máme pro vás skvělý tip. Začněte při svých vycházkách do přírody (ale i po městě) hledat poklady. A věřte, že je to mnohem jednodušší než by se mohlo zdát.

Slyšeli jste už o geocachingu (čti „geokešing“)? Jde o formu hry, kterou se baví lidé po celém světě. Zábava, které nechybí vzrušení a adrenalin. Jejím smyslem je dovést vás na zajímavá, ale dosud ne moc známá místa. Stačí se držet předem vytyčené trasy na jejímž konci vás bude čekat odměna.  

 

Jak to funguje?

Tak jako staří hledači pokladů potřebovali mapu, která jim odkryla cestu, vy budete potřebovat navigační systém GPS. Jde o přijímač připomínající mobilní telefon do něhož zadáte předem známé souřadnice a můžete začít hledat. Přesnost navigace je cca 5 metrů. Až tedy budete v cíli svého hledání, je to už jen na vaší šikovnosti. Skrýš s pokladem se může ukrývat kdekoli. Pod kameny, v zemi, nebo třeba na stromě..

 

Cache, keška a nebo taky poklad

Cache (čti „keš“) je speciální schránka, ve které je ukrytý sešitek, tužka a věc, která je hledaná, tedy  ten lákavý poklad. Přesné souřadnice, kde keš hledat, získáte na speciální internetové stránce. Zde si můžete vyhledat všechny kešky ve vašem okolí a náročnost jejich hledání. Až keš naleznete, zapíšete se do sešitku a tak bude vaše úspěšné hledání oficiálně potvrzeno. Budete překvapeni, kde všude se kešky skrývají. Schránky se ukrývají jak v centrech velkých měst, tak v nenápadných udolíčkách. Třeba kolem jedné chodíte cestou do práce a ani netušíte.. 🙂

 

Proč hledat?

Tato zábava bude bavit opravdu celou rodinu. Osobně znám i několik babiček a dědečků, kteří si víkendy zpříjemňují hledáním kešek. Nejen, že vaše vycházky získají svůj cíl, ale hlavně budou bavit. Poznáte spoustu zajímavých míst, o kterých jste neměli ani tušení. Hledání bude těšit i vaše děti, které by běžná procházka v přírodě možná ani tolik nenadchla. O zábavě pro tatínky ani nemluvě. Tato turistická hra má prostě něco do sebe a pokud stále váháte, jednoduše si ji vyzkoušejte. Budete překvapeni jak moc je to návykové.. 🙂

 

Foto: Pixmac.cz