Jak připravit nohy do letních bot

Čvn 3, 2014 | Krása, Životní styl

Léto podle kalendáře přijde až za pár týdnů, teplé letní počasí nás ale láká už teď odkládat oděvy a odhalovat stále větší části těla. Výjimkou nejsou ani nohy a chodidla, na která obouváme sandály nebo žabky. To, co bylo v zimě skryto, vystavujeme v létě všem na odiv. Naše bosé nohy prozradí, jak o ně po celý rok pečujeme.

 

 

Domácí péče o nohy

Pokud jsme přes zimu v péči o nohy trochu polevily, nyní je čas jim vše vynahradit. Chodidla by měla být hladká, nehty upravené a pečlivě nalakované, kůže hydratovaná. Samozřejmě můžeme svěřit péči odborníkům a zajít si na pedikúru. Skoro stejně dobře to však můžeme zvládnout i v klidu domova. Nohy nechat zvláčnět v lázni, do které přidáme pár kapek oleje nebo pár kapek citronové šťávy. Až kůže změkne, je třeba ji obrousit speciálními rašplemi a pilníky. Poté je možné použít peeling pro ještě větší zvláčnění.

 

Krásné nehty do sandálů

V letních botách bez špičky na první pohled upoutají nehty. Jako třešnička na dortu mají být doplňkem elegantní ženy, proto je třeba, aby byly upravené a bezchybně nalakované. Nehty mají být zastřižené a opilované pilníkem do hladka. Před lakováním bychom měly nehtům dodat výživu a pod finální lak nanést podlak, který zabrání žloutnutí nehtů a lak s ním zůstane bezchybný i celý měsíc.

 

Speciální péče

Čas od času je třeba věnovat nohám zvýšenou péči. Jedná se zejména o promaštění suché kůže. Na nohy by se měl nanést krém v silné vrstvě, na nohy natáhnout ponožky a nechat působit přes noc. Ve specializovaných prodejnách nabízejí přípravky, jako je například Saicara Fresh Silk na nohy Fresh & Silk – sprej na nohy s obsahem hedvábí. Pečuje o vaše nohy, snižuje odírání nohy v obuvi. Udržuje pokožku svěží, omezuje množení bakterií a plísní a tím snižuje zápach.  Při závažnějších problémech, jako jsou třeba zmíněné plísně, je třeba navštívit lékaře nebo alespoň lékárnu, kde nám poradí vhodné léčebné přípravky.

 

Letní boty pro půvabné nožky

Pohodlné a trendy boty dodají ženě skvělý pocit po celý slunečný letní den. Pěkné sandály má letos v nabídce třeba značka Rieker;  žabky a pantofle s.Oliver, a letní děrované lodičky značka Caprice.

Článek vznikl ve spolupráci s obchodem Rejnok Obuv.

 

Autorka: Alena Vorlíčková