Krásná za pár korun

Čvn 3, 2014 | Krása, Životní styl

Člověk si někdy říká, jak to ty naše babičky dělaly? Hýřily energií a hlavně vypadaly svěže a mladistvě. V jejich mládí nebylo dostupné takové množství kosmetických produktů. A přesto se o sebe ženy vždy dokázaly postarat, pečovat o sebe a zkrášlovat se. Naše babičky a jejich babičky si prostě vždycky věděly rady a hlavně jim stačilo jen to, co našly doma.

A nejvýhodnější na tom všem bylo to, že je jejich recepty stály jen pár korun a hlavně byly účinné. Nechme se tedy jejich vychytávkami a recepty inspirovat a ulevme našim peněženkám.

Posledních pár let se objevuje čím dál více lidí, kteří se svými babičkami inspirují. Čím to asi bude? Možná tím, že kosmetický průmysl produkuje kosmetiku jako o závod. Nebo tím, že všechny reklamy na nás pak křičí, že zrovna ten a onen produkt je nejlepší. A když pak zavítáme do obchodu, protočí se nám oči nad cenou. Přesto si produkt stejně koupíme. Tento kolotoč se opakuje pořád dokola, až člověk nakonec ani neví, co si vybrat či co potřebuje. A tak je čas experimentovat a vyzkoušet starou klasiku v podobě domácích masek.

 

Jaké volit suroviny?

I u domácích masek, které si vytváříme samy, je potřeba si dát pozor při volbě surovin a orientovat se hlavně podle typu naší pleti. Máte-li pleť suchou, můžete si dovolit i olej či smetanu, banán a avokádo, tedy suroviny mastnější. Naopak trpíte-li na mastnou pleť, zvolte radši lehčí suroviny (jogurt, mléko či okurku). Poslední možností je pleť citlivá, ke které se hodí například med, tvaroh, ovesné vločky či droždí. Co se týče pleti smíšené, můžete suroviny a typy masek střídat dle potřeby či chuti.

 

Pár vychytávek

Před tím, než si masku nanesete, si pleť řádně vyčistěte a potom napařte nad horkou lázní. Díky napaření se vaše pokožka prohřeje a prokrví, díky tomu si zajistíte lepší vstřebávání živin a vitamínů. Masku si naneste v tenké vrstvě na obličej a nechte působit nejdéle půl hodiny. Během toho si můžete pustit příjemnou hudbu, lehnout na gauč a relaxovat. Nezregenerujete tak pouze pleť, ale i svoji mysl.

 

Bílý jogurt

Pro svěží pleť si na tvář naneste bílý jogurt, který vaši pokožku navíc zklidní. Jogurt pak můžete míchat s dalšími ingrediencemi, například banánem či třtinovým cukrem (vznikne peeling).

 

Kvasnice s citronem

Skvělé reference jsem dostala na masku kvasnicovou, která působí na póry, tzv. černé tečky. Kvasnicová maska stahuje, dezinfikuje a navíc je protizánětlivá. Stačí smíchat rozmačkané kvasnice s pár kapkami vlažné vody a citronu.

 

Klasika v podobě okurky

Trápí-li vás oteklý obličej, citlivá či mastná pleť, vyzkoušejte nakrájet okurku na plátky a plátky si pak přiložit na obličej.

 

Banánová či tvarohová regenerace

Zkuste rozmixovat jogurt s kapkami olivového oleje. Banán pleť zregeneruje, osvěží, prokrví a je vhodný pro citlivou či mastnou pleť. Stejně tak působí i tvarohovo-medová maska.

Znáte také nějaké domácí recepty na krásu?

 

Foto: Drozdi.cz