Dovoleným na pláži pomalu odzvání

Čvc 30, 2014 | Zajímavosti, Životní styl

Ještě před pár lety byl hvězdou ten, kdo si mohl dovolit jet na týden do Chorvatska nebo Itálie. Jenže časy se mění a to, co nás tankovalo před lety, už dnes jen tak neuspěje. Ruku na srdce: kolikrát už jste byli ve středomoří, kde jste strávili týden na pláži u moře? Trošku nuda, co?

Hitem posledních let se stávají eurovíkendy a poznávací zájezdy. Už nám zkrátka nestačí jen možnost pochlubit se známým, do jaké exotiky jsme se podívali. Chceme, aby nám dovolená dala něco víc, než jen pasivní zážitek. Pozor, nemluvíme tu o adrenalinových dovolených, které jsou opravdu pro špetku nadšenců. Hovoříme o několika dnech strávených tak, abyste až do morku kostí nasáli tamní kulturu, poznali specifika dané země a pokochali se místními zajímavostmi. Takováhle dovolená dá člověku mnohem víc než pasivní odpočinek. I psychologové doporučují na dovolené příliš nezahálet. A zaměstnat mozek tím, že mu nabídneme nové zážitky, je ideální.

Sázkou na jistotu je vyrazit na poznávací zájezd pod křídly cestovní kanceláře. Do detailů připraví program, nabídne průvodce, který danou destinaci detailně zná a přesně ví, co účastníci zájezdu nesmí minout.

 

Jaké destinace jsou in

Nabídka poznávacích zájezdů od cestovních kanceláří je rok od roku širší. Není to tak dlouho, co jsme mohli vyrazit tak maximálně na několikadenní výlet do Paříže, případně na vánoční trhy do Vídně. Pojďte si s námi projít tři nejzajímavější místa na zemi, která určitě stojí za to osobně vidět.

 

Na skok k sousedům

Často se snažíme utéct každodenní všednosti tím, že vyrazíme na druhý konec zeměkoule. Jenže nádherná místa najdete hned za našimi hranicemi. Poznávací zájezdy do Německa nabídnou romantiku v podobě putování po místních hradech a zámcích, poznání historie, která je i nám tak blízká nebo dovolí nasát atmosféru Vánoc. Je škoda, že spousta našinců přírodní i historické krásy Německa přehlíží. Přitom výlet si k našim nejbližším sousedům můžete udělat kdykoliv, třeba jen na víkend.

 

Tajemné pohledy do minulosti

Taky se nadšeně chvějete u jakéhokoliv hororu, hltavě čtete každý román s nádechem mystična a vyhledáváte místa, která v sobě skrývají cosi děsivého? Pak vás nadchnou toulky po stopách hraběte Drákuly. V rámci poznávacího zájezdu po Rumunsku objevíte nejen přírodní krásy, nádherné hory i děsivé strže, ale poznáte i místní pověsti a svérázný folklor.

 

Země věčného jara

Co jít trošku proti proudu a na dovolenou vyrazit až na podzim? Věčně rozkvetlý ostrov Madeira k tomu doslova vybízí. Španělský ostrov v subtropické oblasti Atlantického oceánu je sice sopečného původu, ale díky specifickému podnebí je stále zelený. Tohle místo je ideální k načerpání energie, rozehnání negativních myšlenek a odpoutání se od pozemských starostí. Pod dohledem zkušeného průvodce si zdejší přírodní i kulturní krásy vychutnáte dosyta a můžeme vám slíbit, že na tenhle zážitek dlouho nezapomenete.