Na bolesti hlavy přírodně

Čvc 16, 2014 | Bydlení, Životní styl

Navykli jsme si při sebemenším píchnutí kdekoliv v těle sáhnout po zaručené pilulce proti bolesti. Jenže chemicky vytvořené látky mají vždy nějaké vedlejší účinky, i když se třeba neprojeví hned. Odborníci se shodnou, že móda nosit v kabelce pikslu růžových pilulek pro případ nenadálé bolesti, je dlouhodobě neúnosná. Přitom skoro na každý neduh existuje pomoc z přírodních zdrojů. Nevěříte? 

Vezměme si třeba bolest hlavy, asi nejčastější bolístku která nás trápí. Jistě, zvyk nám velí sáhnout v tuto chvíli po nejbližším léku na bolest. Jenže chemikálie, ze kterých je vyroben, se usazují v těle a když jejich hladina dosáhne určité výše, můžeme z nich mít pěknou polízanici. A to může být klidně až za spoustu let. Přírodním pomocníkem je tradiční bylinka Kopretina řimbaba. Původem je z jihovýchodní Evropy a jihozápadní Asie, odkud se před lety dostala k nám. Je krásně zdobná, vypadá podobně jako heřmánek s malými drobnými kvítky. Její analgetické účinky jsou známy tisíce let a pro utišení bolesti se tradičně pije odvar z listů. Buď si ji tedy můžete pořídit domů v květináči a mít ji k dispozici po celý rok, anebo si můžete koupit praktické tablety.

Jak Kopretina řimbaba působí? Snižuje hladinu hormonů prostaglandinů, které hrají důležitou roli v působení pocitů bolesti hlavy. Zabraňuje rychlému roztahování cév, a proto její účinky oceníte i při menstruačních bolestech. Při dlouhodobém užívání pozitivně působí při tlumení projevů migrén a dokonce má blahodárné účinky při léčbě zánětlivých onemocnění. 

Dříve se používala také při vyvolávání menstruace nebo porodu, proto by ji rozhodně neměly užívat těhotné ženy.

Další zdravé doplňky stravy, vitamíny, minerály a čaje nakoupíte na e-shopu Dumbylinek.cz