Ochrana vlasů v létě

Čvc 28, 2014 | Krása, Životní styl

Léto patří k obdobím, kdy své vlasy zatěžujeme nejvíce. Nejenom slunce, ale také chlorovaná či mořská voda dávají vlasům a pokožce hlavy opravdu zabrat. Jak tedy docílit toho, aby vaše vlasy nebyly po letošním létě slabé, suché, bez života a lesku?

 

 

 

Hydratujte

Základem pro zdravé a krásné vlasy je dostatečná hydratace. Pokud tedy vaše ideální dovolená spočívá v opalování se, vsaďte na kvalitní kondicionéry či vlasové masky. V dnešní době existuje také řada ochranných sprejů, které na vlasy nanesete předtím, než plánujete vyrazit do prosluněného dne. Vyrobit si můžete také vlasové zábaly a to třeba z olivového oleje nebo medu. Pamatujte však, že pro vaše vlasy i přes maximální hydrataci a také vaši pokožku není dobré, pokud ji nadměrně vystavujete slunci v době od jedenácti hodin dopoledne až do tří hodin odpoledne. V tomto čase byste se měli raději vyhnout veškerému pobytu na slunci.

 

Nezapomeňte na klobouk

Jsou nejen praktické, ale skýtají v sobě i jistou noblesu. Řeč je o kloboucích, které zajistí vašim vlasům i pokožce hlavy ochranu, jako žádný kosmetický přípravek. Pokud tedy chcete předejít vysušeným vlasům bez lesku a zároveň se vyhnout úžehům od sluníčka, vsaďte na něj. Na dovolenou proto rozhodně nevyrážejte bez stylového klobouku, se kterým můžete oslnit na pláži i ve městě.

 

Umývejte často, ale šetrně

Pokud se koupáte v bazénu či v moři, nezapomínejte pokaždé vlasy řádně umýt a to s použitím kvalitní vlasové kosmetiky. Pokud budete zrovna na pláži, vašim vlasům pomůže alespoň to, že je po každém koupání opláchnete obyčejnou vodou a až večer je důkladně umyjete šampónem a kondicionérem. Sůl vlasy vysouší a po celodenním koupání se v moři byste večer docílila toho, že vlasy budou oslabené a nehezky slepené.

 

Vitaminy

Pokud chcete, aby vlasy byly přirozeně krásné a plné života, nezapomínejte na dostatek vitaminů, jako jsou vitamin A, B nebo třeba C. Najdete je například v mrkvi, jahodách, kiwi, pomerančích, paprice a dalších. 

 

Foto: Schwarzkopf