Perfektní zahradní party

Čvc 29, 2014 | Bydlení, Jídlo, Životní styl

Léto už je v plném proudu, sluníčko svítí, paprsky nás šimrají na tváři, rtuť na teploměru stoupá a navíc nám i přejí dlouhé hřejivé večery. Tato neodolatelná kombinace láká k zahradním akcím a grilování. Ať už si chcete posedět jen se svou rodinou nebo pozvat přátele, určitě si zahradní akci uděláte co nejpříjemnější. Vždyť co je lepšího, než strávit odpoledne v příjemné společnosti, s dobrým jídlem a ještě lepším pitím. Nechte se inspirovat letními tipy.

Budete letos pořádat zahradní párty nebo se aspoň chystáte grilovat? Budou vaši blízcí slavit narozeniny? Ať už tak nebo tak, dobré rady a tipy se vždycky hodí. Základem je mít kolem sebe příjemnou společnost vám blízkých lidí. Je pravda, že vaši přátelé a blízcí vás nebudou soudit, nebude-li vaše párty perfektní na dvě stě procent. Ale proč svým blízkým nepřichystat příjemné překvapení a nevysloužit si pochvalu? Vždyť i člověk sám touží po příjemné a pohodové oslavě či grilovačce vyladěné do detailu.

 

Detail jako trik

Naší první radou je: zapomeňte na stoprocentní dokonalost. Ta totiž často sklouzává k přílišné formalitě a zkostnatělosti. Raději se zaměřte na drobné detaily, které upoutají pozornost a hlavně ji odvedou od menších nedokonalostí. Člověk by si měl akci, kterou pořádá, zvláště jedná-li se zrovna o zahradní grilování, užít a neměl by lítat celé odpoledne z místa na místo.

Zkuste skloubit praktičnost s designem a překvapte svou návštěvu, možností máte mnoho a fantazii se meze nekladou. Pokud budete pořádat akci pro děti, nakupte spíše plastové talířky a kelímky, všechno hezky barevné či s oblíbenými vzory. Plast se snadno umyje a hlavně se nerozbije, zároveň se nespotřebovává tak jako papírové nádobí. Pořídit můžete i papírový ubrus nebo klasický kuchyňský ubrus (ve stylu gumy a plastu), který se dá setřít mokou houbičkou. Děti tak nebudou omezovány a vy si nebudete muset dělat hlavu, že se něco stane, rozbije či poničí. Hlavně nezapomeňte nakoupit dostatečné množství ubrousků.

 

Dekorace zútulní

Vyhrát si můžete i s dekoracemi, které zútulní místo pořádání a zpříjemní či navodí atmosféru. Aplikovat můžete svíčky, lampionky, květiny, v podstatě všechno, co vás napadne použít.

 

Foto: Freerangestock.com