Zaměřeno na intimní hygienu

Čvc 24, 2014 | Krása, Životní styl

Léto a vysoké teploty jsou sice něčím, na co se těšíme skoro celý rok, když nás však trápí delší dobu, přejeme si ochlazení a déšť. Je to začarovaný kruh, ale naše tělo ví, proč se mu parna nelíbí. Vysoké teploty totiž mohou přinést řadu nepříjemností, které se týkají dehydratace, úžehu, ale i intimních problémů. Co tedy v létě dělat, abychom se problémům vyhnuli?

Léto je v plném proudu, nenechte si jej tedy zkazit intimními problémy, které jsou spojené s vysokými teplotami, koupáním v chlorovaných bazénech i zakalených či kvetoucích rybnících a také s nadměrným pocením. Přinášíme vám pár rad, jak o sebe v létě pečovat a jak nic nezanedbat.

 

Uchování pH

Základem celoroční intimní hygieny je uchovávání pH našich intimních partií, čehož dosáhneme pravidelným mytím za použití mýdla s neutrálním pH nebo prostředků pro intimní hygienu. Zapomeňte na parfémovaná luxusní mýdla a sprchové gely, ty vedou ke změně pH, která je spojená se vznikem infekčních onemocnění. Hygienu však provádějte z vnějšku, útrobí si nevyplachujte ani vodou, natož roztoky či výluhy z bylin.

 

Pryč s těsným oblečením

V létě se širokým obloukem vyhýbejte těsnému oblečení, a to i těsnému spodnímu prádlu. Těsné spodní prádlo izoluje a konzervuje oblast vašich intimních partií. Vede tak k rychlejšímu a pravděpodobnějšímu zapaření, které přispívá k tvorbě zánětu. Ideálním letním oblečením jsou šaty a sukně. Určitě se vyhněte oblečení vyrobenému z umělých vláken. Taktéž doporučujeme co nejméně časté nošení těsných kalhot a džínů, které navíc rozdírají potící se pokožku. Ve zkratce, oblast intimních partií by měla zůstat provzdušněná a prodyšná.

 

Převlékejte se

Horko láká k letnímu koupání, kterému se samozřejmě vyhýbat nemusíte. Ale ať už se koupete v rybníce či bazénu, nezapomeňte se po koupání co nejdříve převléct a osprchovat. Chlór ani kvetoucí voda totiž nepřispívají ke zdraví a čistotě vašich intimních partií, naopak způsobují nepříjemné výtoky. Co se převlékání týče, doporučujeme převlékat se vážně co nejdříve, neboť vlhké a uzavřené prostředí mokrých plavek přispívá k přemnožení bakterií.

Dalším krokem ke správné intimní hygieně je převlékání spodního prádla. Doufáme však, že převlékání spodního prádla je již automatickou činností, i co se frekvence týče. Spodní prádlo bychom si měli měnit jedenkrát denně, ale je jen na vás, zdali si je měníte večer či ráno. Na kalhotkách totiž ulpívají bakterie, a to i když se na pohled neznečistí. Pokud pak kalhotky nosíte déle než jeden den, bakterie se přemnoží.

 

Omezením sladkostí k prevenci mykózy

Je to velmi zvláštní, ale omezení sladkostí minimalizuje pravděpodobnost výskytu mykózy. Místo sladkostí si raději dejte jogurt.

 

Foto: Freerangestock.com