Jak ušetřit? Pomohou zdravotní pojišťovny

Srp 13, 2014 | Rodina, Zajímavosti, Životní styl

Jede vaše dítě na školu v přírodě nebo se mu chystáte pořídit rovnátka? Pak byste si měla zjistit, jaké bonusy vaše zdravotní pojišťovna nabízí. Na tyto a mnohé další záležitosti vám totiž přispěje i několik set korun. Problém je, že spousta lidí o těchto výhodách neví a tak zbytečně přichází o peníze. Za co tedy můžete ušetřit? Připravili jsme si pro vás několik tipů.

 

Příspěvek na zdravý životní styl

Nabídky různých pojišťoven se liší, obecně však většina z nich poskytuje příspěvky na zdravý životní styl. Co si pod tím představit? Pojišťovny například nabízí proplacení sportovních permanentek, příspěvek na dioptrické brýle, kontaktní čočky či rehabilitace a to většinou okolo pět seti korun. Některé pojišťovny do tohoto okruhu zahrnují například i příspěvek na očkování, které není běžně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Nabídka bývá v této kategorii opravdu široká a určitě tak stojí za to si podrobně zjistit co nejvíce informací.

 

Cestovní pojištění zdarma

Studují vaše děti na vysoké škole a chystají se na dlouhodobý studijní pobyt do zahraničí? Zjistěte, zda vaše pojišťovna nenabízí cestovní pojištění do ciziny pro studenty zdarma. Ušetříte tak až několik tisíc korun.

 

Rovnátka

Potřebuje vaše dítě fixní rovnátka? Některé pojišťovny vám na ně přispějí. Výše příspěvku se opět liší, například od pěti seti korun až po tisíc. Některé přispívají například i podle toho, zda rovnátka dítě potřebuje na jedno či obě patra. Ušetřit tak můžete například až dva tisíce korun.

 

Školy v přírodě

Nejenom na školy v přírodě, ale třeba i na letní tábory můžete získat příspěvek od zdravotních pojišťoven. U všech slev je ovšem vždy důležité přečíst si podrobně podmínky. Některé slevy mají zdravotní pojišťovny vyhrazeny například jen pro určitý termín, samozřejmostí je i předložení určitých dokumentů, na základě kterých vám slevu poskytnou (například potvrzení o absolvování školy v přírodě). Vždy se proto určitě vyplatí zjistit, jaké slevové programy vaše pojišťovna nabízí a zbytečně tak nepřijít o peníze.

 

Foto: Pixmac.cz