Podzimní móda

Zář 1, 2014 | Krása, Životní styl

Za okny se pomalu ochlazuje. Televizní rosničky hlásají příchod babího léta a módní přehlídky se hemží tvídem, skotskou kostkou, kabátky a svetříky. Zkrátka je nejvyšší čas podívat se, jaké módní trendy nám chystá nadcházející podzimní sezóna.

 

 

Všichni již netrpělivě čekáme, až se v obchodech objeví nové módní kousky vytvořené podle nejnovějších módních trendů od světoznámých návrhářů. S venkovním ochlazením se navíc postupně musí oteplovat náš šatník a jedinou otázkou je, co nového si můžeme pořídit, abychom si příchod nevítaného ročního období zpříjemnili?

 

Materiály, které zahřejí

Podzim většinou bývá ve znamení teplejších a hřejivějších materiálů a stejně tak tomu bude i letos. Novým módním kouskům dominuje hlavně bavlna, flanel a vlna. Z druhé strany se do módy navracejí i umělé materiály ve stylu 80. let, tedy polyester a podobné. Jediným štěstím je, že návrháři jsou již rozumnější a umělé materiály podšívají příjemnějšími látkami.

 

Barvy podzimu

Podzim s žádá i podzimní barvy. V nadcházející sezóně vám budou slušet syté, zemité barvy evokující pocit tajemna (tedy vínová, fialová a olivová) a tradiční barvy padajícího listí (žlutá, oranžová a hnědá).

Nemusíte se bát ani vzorů. Na podzim bychom však měli volit vzory abstraktnější nebo geometrické.

 

Svetry a retro pletená móda

Pamatujete si, jak naše maminky doma schraňovaly časopisy „Pletená móda“ a jak byla polovina našeho šatníku spletená z vlny? Tyto časy se vrací zpět, tentokrát však vkusněji a foremněji. Svetr nemusí být už jen vytahaný kus oblečení nebo tlustá a kousavá mikina. Z vlny se teď vyrábějí nejen svetry, ale i sukně a šaty, které mohou přirozené obepínat, přiléhat k vašemu tělu a zdůrazňovat jeho přednosti nebo naopak skrývat nedokonalosti.

 

Šaty a sukně

Ne podzim bychom neměli zapomínat na sukně. Většina žen dnešní doby sukně vytahuje na jaře, a pak hlavně v létě. Bohužel pouze z praktických důvodů, nikoli z důvodu vkusu nebo módy. Což je škoda, neboť k ženě něžné sukně a šaty podtrhující její ženskost patří. Navíc na podzim můžete šaty vystylovat punčocháči. Nezvedejte oči v sloup a nemyslete hned na punčocháče z dětství. Dnes se totiž dělají punčocháče, které jsou velmi podobné silonkám, ale zahřejí stejně jako punčochy, a navíc jsou vyráběny v různých barvách a vzorech.

 

Kabáty a kabátky

K nadcházejícímu podzimu a chladu patří kabátky, sáčka a posléze i kabáty. Do módy se však vrací i péřové bundy a hlavně staré dobré džínové a kožené bundičky. Nebojte se kombinovat netradiční prvky dohromady. Pastelovým šatům evokujícím něžnost totiž kožená bundička sluší.

 

Kostýmky

Velkým hitem podzimní sezóny budou kostýmky a komplety. Nač vymýšlet, s čím mám sladit svoji sukni nebo kalhoty? Jednodušším řešením jsou komplety. Opět zapomeňte na dětství a osmdesátá léta, kdy byly komplety hitem a připomínaly teplákové soupravy. Dnešní komplety jsou dělané ve stylu kostýmků, ať už kalhotových, nebo sukňových.

 

Foto: H&M