Zvýhodněná dovolená pro seniory

Zář 5, 2014 | Rodina, Zajímavosti, Životní styl

Cestování je láskou na celý život, ale starší lidé často narážejí na překážku v podobě vysoké ceny. Právě proto přišla před lety španělská vláda se speciálními dotačními programy pro seniory a dodnes funguje podpora na bázi regionů. Lidé nad 55 let tak mají možnost vycestovat na dovolenou mimo hlavní sezónu za bezkonkurenční ceny.

Jestli si pod termínem zájezdy pro seniory představujete výpravu starých babiček a dědečků, která nebude řešit nic jiného než bolístky a problémy, jste na omylu. Tento typ zájezdů je totiž určen lidem, kteří překročili věkovou hranici 55 let.  Takže pro aktivní lidi toužící po poznání. Jen nelační po přeplněných letoviscích, kde je v hlavní sezóně hlava na hlavě. Strávit volný čas u moře na jaře na podzim je cenově výhodné pro všechny strany. Cestovatelé ušetří za zájezd a majitelé hotelů naplní svoje kapacity i v turisticky slabším období.

 

Na dovolenou s rodiči

I když jsou zájezdy pro seniory určeny primárně lidem, kteří překročili hranici vyššího věku, nejsou zapovězeny ani mladším. Na dovolenou za zvýhodněnou cenu můžete s maminkou vycestovat i vy. Pokud totiž seniora doprovází na cestu do španělských destinací maximálně jedna mladší osoba, získá stejně výhodné cenové podmínky. V případě, že byste se chtěli podívat do Sicílie, máte nárok na dotovanou cenu i ve skupině mladších, jejímž členem je alespoň jedna osoba nad 55 let. Vypadá to, že strávit příjemné babí léto s rodinou u moře už by nemuselo být tak nereálné i pro ty, kdo nemají peněz na rozhazování.

 

Přemýšlíte, čím překvapit rodiče k výročí nebo Vánocům? Třeba by pro ně byl zájezd k moři tou pravou satisfakcí za celoživotní péči a starost.