Kabáty sezóny 2015

Lis 27, 2014 | Krása

Zima je za dveřmi, venkovní teploty kolísají jako na horské dráze, ale brzy se ustálí a klesnou pod bod mrazu. Pak nám v podzimní bundičce začne být zima a budeme muset oprášit zimní kabátek. Proč si ale neudělat radost a nekoupit si kabát nový, vybraný podle nejnovějších zimních trendů. Jaké trendy kabáty nám letošní zima přinese?

S novou sezónou přicházejí nové módní trendy a s nadcházející zimní sezónou nás nejvíce zajímá, jaké stylové kousky přinese nejdůležitější prvek zimního outfitu, tedy kabát. Pozorně čtěte dál. Kabát bychom totiž měli vybírat pečlivě s ohledem na jeho důležitost. Vždyť jej nosíme každý den, každý den pořád ten stejný kousek, který zakrývá zbytek našeho oblečení. A s ohledem na to bychom měli kabát vybírat.

Kabát a ostatní oblečení

Jak již bylo řečeno, kabát zakrývá skoro všechno oblečení. Většina dámských kabátů sahá až ke kolenům, a tak jediné, co je pod kabátem vidět, jsou kalhoty nebo punčochy. Proto nám může zimní outfit připadat trochu nudný a neoriginální. A aby se kabát po čase neomrzel a stále nám připadal originální, měli bychom volit pečlivě.

Zimní kabát pak můžeme doladit s botami, kabelkou, šálou a čepicí. Dnes už ani není pravidlem, že by boty s kabelkou musely být ve stejné barvě. Takže v ladění kabátu s dalšími doplňky máte ruku volnou.

Trendy sezóny 2014/2015

Letošní nabídka je široká a nepřeberná. Prolínají se v ní staré i nové trendy. Nejenže v módě zůstávají i trendy posledních let, ale móda se vrací i zpět a obnovuje retro 60. let a také elegantní 30. léta. Pojďme se postupně podívat na jednotlivé trendy mezi zimními kabáty.

Baloňáky a retro

Prvně začneme se starými a znova obnovenými trendy, které si všichni dokážeme jednoduše představit. Letos vám budou slušet kabátky z filmů pro pamětníky i kabátky ve stylu Audrey Hepburn či Bond girl. Hlavními poznávacími znaky jsou zúžené pasy a do A střižené dolní partie sahající do půli stehen, pásek na zavázání a široké límce.

Oversize kabáty aneb pánský styl

Letošním novým hitem jsou maxi kabáty ve stylu pánského střihu. Nemusíte se však bát, že byste v tom vypadala neforemně a nežensky. Zvolíte-li vhodný střih a vhodnou barvičku, budete vypadat lépe než v tom nejvíc ženském střihu se zúženým pasem.

Tomboy

Velmi oblíbeným stylem posledního roku je army styl, tedy ležérní a nazelenalé pohodlné, ale stylové oblečení. Tomboy jsou kabáty připomínající army styl s netradičním střihem.

Důležitá je i délka rukávů

Letos je důležitá nejen délka rukávů, ale i rukávy samotné. Neboť v módě jsou i kabáty bez rukávů. Mohlo by se zdát, že kabát bez rukávů postrádá veškerou funkci, ale pravdou je, že zvolíte-li vhodné oblečení pod něj, kabát poslouží tak, jak má.

 

Foto: H&M