Kde koupit světové originály za přijatelnou cenu

Lis 21, 2014 | Krása, Zajímavosti, Životní styl

Kde se dají koupit originální fair trade bytové doplňky, šperky nezávislých návrhářů a stylová móda z ekologicky udržitelných materiálů? Přece v obchode Nila! Ať zavítáte do obchodu na pražských Vinohradech nebo se vrhnete do on-line nakupování, budete příjemně překvapené širokou nabídkou i rodinnou atmosférou, která sálá doslova z každého koutu.

Až do letošního podzimu jste mohli obdivovat originální kousky z celého světa jen na internetu, teď už funguje i kamenný obchod na Vinohradech. Na jeho otevření se objevily tváře, které na podobných akcích nepotkáváme. Herečky Linda Rybová a Jana Krausová si své soukromí velmi střeží a s komerčními projekty nechtějí být spojovány. Myšlenka obchodu Nila je ovšem oslovila a rozhodly se , že tento projekt podpoří. Nila je totiž obchod, který podporuje dobrou věc, prodává fair trade doplňky a ekologickou módu. Svým nákupem zde podpoříte třeba ženy s dětmi bez střechy nad hlavou v Africe. Podpořit otevření dorazila ještě blízká kamarádka Lindy malířka Veronika Drahotová. „Na věci nahlížím jako umělec vizuálně. Tyhle věci jsou nejenom krásné, ale i pomáhají, jsou sociálně ohleduplné. Tento projekt splňuje oba důležité aspekty,“ říká Veronika a Jana Krausová přitakává, „líbí se mi záměr obchodu. Je to spojené s rodinou, dětmi. Některé charity jsou hodně prezentované, tohle je děláno s velkým vkusem.“

Lindu Rybovou nadchly boty Kilim, které se ručně šijí v Maroku ze starých koberců. „Po světě nechodí dva stejné páry, to motto je mi hrozně sympatické. Věci nejsou sériové výroby, jsou pokaždé jiné, jsou to fairtradové kousky, což je pro mě důležité a líbí se mi také esteticky,“ tím Linda vysvětluje, proč poprvé v životě kývla na nabídku od paní majitelky Evy Urbanové a podpořila otevření obchodu Nila.

Na adrese Korunní 91 (vchod Řipská) na pražských Vinohradech najdete výběr toho nejlepšího z internetového obchodu www.nila.cz.

V interiéru nápaditě zkomponovaném architektkou Kateřinou Žentelovou na vás čekají jak stálice z nabídky Nila, jako marocké taburety čišperky z rostlinné slonoviny, tak letošní novinky – unikátní boty Kilim, ručně tkané přehozy s pom pomy či svítidla Ay illuminate z přírodních materiálů. Z oblečení v Nile naleznete bio a fairtrade značky Nomad, People Tree nebo Braintree.

Nabídka se pravidelně obměňuje. NILAstore je tak hlavně showroomem, místem setkávání a inspirace, kde se vám bude celý tým osobně věnovat. U šálku čaje si můžete vybrat vánoční dárky, ty pravé Kilim boty, protože každé jsou originální a jiné, vyzvednout si objednávku z e-shopu či si objednat luxusnější artikly, jako jsou ručně tkané koberce.

Zakladateli konceptu Nla jsou Eva a Pavel Urbanovi. Eva působila více než deset let v mezinárodní advokátní kanceláři. Ke změně povolání ji přivedlo cestování, láska k řemeslům a náhoda. Pavel se věnuje také ekonomickému poradenství a výrobě designových doplňků.

Zakladatelka obchodu Eva Urbanová cestuje po světě a vyhledává zručné řemeslníky, umělce a rodinné podniky, se kterými pracuje na návrzích a realizacích nových produktů. Dvakrát ročně ze svých objevů vytváří jedinečné kolekce Nila, které jsou v prodeji on-line na adresách www.nila.cz a www.nila-shop.sk.