Jak připravit pleť na zimu

Pro 3, 2014 | Krása

Venku už začíná být chladno, které zvěstuje přicházející zimu a první mrazíky. Je tedy nejvyšší čas nejen obnovit zimní šatník, vytáhnout zimní boty, ale také protřídit kosmetiku i lednici a všechno řádně připravit na příchod zimy. Ta si stejně  jako léto totiž žádá speciální péči, která naší pleti prospěje a ochrání ji před neblahými vlivy vnějšího prostředí. Jakou kosmetiku bychom si měli na zimu připravit a jak bychom se měli o svoji pleť starat? To vše se dozvíte v našem článku.

Zima přináší nejen sníh, zimní radovánky a Vánoce, ale také mlhu, mrazíky a suchý vzduch. A právě tyto negativní vlivy působí neblaze na naši pleť. Myslíte si, že letní kosmetické přípravky nebo ty, co používáte celý rok, stačí? Ptáte se, proč vlastně byste si na zimu měli pořizovat speciální kosmetiku?

Důvodem je to, že každé roční období na naše tělo působí odlišně. Je tedy potřeba se na každé roční období připravovat jinak. Například v létě bychom se měli chránit před UV zářením, zbavovat se mazu a snažit se pokožku hydratovat. V zimě pak nastává problém oslabování imunity a narušování povrchu hladké pleti. Pleť je vysušována mrazivým vzduchem. Mrazíky působí na tekutiny v naší pokožce. Pokud tedy budeme používat běžné hydratační přípravky, tekutiny v pleti v podstatě „zmrznou“ a pokožka popraská. Raději se tedy snažte pleť vyživovat a regenerovat.

S novým ročním obdobím se zbavte stop po předchozím období

Přechází-li zima do jara, měli bychom organismus detoxikovat a zbavit jej všech odpadních látek, které jsme v zimě nastřádali. A stejně tak bychom se o sebe měli postarat na každém přelomu ročních období. Nemusí jít rovnou o celkovou detoxikaci organismu, ale spíše o detoxikaci pokožky. Dopřejte si hloubkové čištění a zbavte se smogu a toxických látek nasbíraných z podzimu.

Když už budete u toho hloubkového čištění, tak se samozřejmě můžete pustit i do menšího čištění celého organismu. Uvidíte, že s detoxikací pomocí antioxidantů se budete cítit báječně.

Výměna kosmetiky

Změna péče většinou souvisí se změnou kosmetických produktů. Jak již bylo řečeno, v zimě je naše pokožka vysušována, ale zároveň jí nesvědčí hydratační produkty obsahující velké množství tekutin. V první řadě bychom se měli zaměřit samozřejmě na několikrát zmíněnou hydrataci a také vyživení pokožky.

Vybírejte produkty s obsahem vitamínů a živin, které pokožku nejen vyživí, ale zároveň posílí její ochranné vlastnosti. Produkty by také měly mít hustější konzistenci. Kromě klasických produktů vám poslouží i pleťové oleje, které se dostaly do povědomí hlavně v posledním roce. Nezdá se to, ale hodí se pro každý typ pleti.

Změna jídelníčku

Je nutné dodat, že byste měli změnit nejen kosmetiku, ale také jídelníček. V zimě bychom měli konzumovat více ovoce a zeleniny, abychom posílili imunitu a obnovili krásu.

 

Foto: Freerangestock