Silvestr na horách

Pro 17, 2014 | Rodina, Zajímavosti, Životní styl

Možná máte v těchto dnes plnou hlavu Vánoc, ale přemýšleli jste už o tom, kde strávíte konec roku, tedy silvestrovskou noc? Není od věci začít promýšlet plány o něco dříve, zvláště pokud chcete letošní silvestrovské oslavy prožít opravdu stylově a užít si je, jak je to jenom možné.

Silvestr na sněhu

Jestlipak již jste někdy byli na Silvestra na horách? Pokud ano, pak nemusíte dál číst, ale pokud ne – je na čase zvážit, zda by to letos nestálo za „poprvé“. K vánoční době totiž sníh neodmyslitelně patří a kde jinde si ho užít, než na horských svazích? Není nad to strávit den příjemnou lyžovačkou na zasněžené sjezdovce a zakončit ho večerem (respektive nocí) plnou společenských radovánek.

Horská střediska jsou samozřejmě na zájem každoročních návštěvníků připravená a připravují nejrůznější akce, aby je přilákala. A tak se lidé z nejrůznějších koutů republiky každoročně již tradičně sjíždějí na horské chaty a boudy, kde zažijí neopakovatelné chvíle romantiky a trochu toho „dobrodružství“ v drsných horských podmínkách.

Pronajměte si chatu jen pro sebe. Možností je hned několik. Vyřešení silvestrovských oslav je jednoduché a efektivní: zkrátka si rovnou pronajmout horskou chatu či chalupu jen pro sebe a rodinné příslušníky, nebo celou skupinu přítel. Takové pobyty samozřejmě slibují nezapomenutelné zážitky a úchvatné fotografie na pozadí impozantních vrcholků zasněžených sněhem.

Po všech českých horách jsou rozesety pohádkové roubenky, jako dělané pro několikadenní pobyty. Můžete si tak zvolit cílovou destinaci podle svých možností – buď zůstat v blízkosti bydliště, nebo vyrazit někam hodně daleko. Nabízí se také možnost pronajmout si speciální welness chatu, kde se necháte hýčkat v sauně či vířivce a strávíte poslední minuty roku 2014 příjemnou relaxací.

Zájezdy na hory na přelomu prosince a ledna nabízejí i cestovní kanceláře, a tak můžete začít uvažovat i o tom, že byste letošního Silvestra strávili v zahraničí, například v Alpách. A to nejlepší? Ještě je čas, agentury pro zprostředkování těchto pronájmů stále přijímají objednávky!

 

Foto: Freerangestock.com