Nejlepší aquaparky v Čechách a na Slovensku

Led 13, 2015 | Rodina, Životní styl

Ať je zima nebo léto, milovníky plavání a vodních radovánek vždy potěší návštěva aquaparku. A že máme za poslední léta z čeho vybírat, to ani nemusíme připomínat. Vodní ráje pro vodníky poslední dobou přibývají rychlostí přímo kosmickou. Nechybí v nich sauny, masážní trysky a whirlpooly, dětské koutky a herny, často ani solné jeskyně, restaurace atd. A že je plavání a s ním spojené otužování zdravé, to dnes už ví i malé dítě. Stačí jen vyrazit.

Nejlepší aquaparky v Čechách

Největší aquapark v České republice se nachází přímo v hlavním městě. Je jím Aquapalace Praha – Čestlice. Nabízí zábavu pro celou rodinu. Na internetových stránkách aquaparku si můžete veškeré vodní atrakce projít také virtuálně. Nekonečné možnosti a zábava pro všechny generace doslova nadchnou. Méně ale oslní cena. Pro celodenní rodinný výlet se pražský svět tobogánů a vody úplně nehodí.

K velmi oblíbeným patří také centrum Babylon v Liberci. Nenabízí jenom vodní atrakce, ale na vodní svět navazuje také IQ park, casino, bowling a velká obchodní galerie. Snadno zde zapomenete na čas a určitě zde zůstanete mnohem déle, než jste si původně předsevzali.

Vodní chlouba Moravy

Zavítáte-li na severní Moravu, nevynechejte aquapark Olešná patřící k Frýdku-Místku. Aqupark se dělí na letní a zimní část. Nabízí řadu tobogánů, skluzavek a velkou divokou řeku pro odvážné. Ve večerních hodinách je provozováno také plavání při svíčkách, které ocení jak zamilovaní, tak senioři a lidé toužící víc po relaxaci, než po sportovním vyžití. Návštěvu Olešné ocení i rybáři a majitelé loděk, člunů atd. To proto, že na aquapark přímo navazuje přehrada Olešná.

V Bohumínském aquaparku oceníte venkovní plavání ve vyhřívané vodě i uprostřed třeskutých mrazů.

V karvinských lázních Darkov, přímo v rehabilitačním sanatoriu, naleznete vodní svět nabízející bazén, tři druhy saun, whirpooly i bazén s léčivou jodobromovou vodou. Ta zbavuje klienty problémů s pohybovým aparátem. Na rozdíl od ostatních je Darkov vhodnější pro návštěvníky toužící po klidu a pohodě. To proto, že zde chybí tobogány, klouzačky a dětský koutek.

Slovenská nej

Zavítejte také k našim sousedům, na Slovensko.  Termální koupaliště s aquaparkem Bešenová je celoročně přístupný aquapark, který si získá vaše srdce. Voda v bazénech je termální a má blahodárné účinky na vaše zdraví. Dokonale si zde odpočinete a posílíte nejen svou imunitu, ale také nervovou soustavu.

 

Foto: Aquapalace Praha