Oční stíny podle barvy očí

Led 29, 2015 | Krása

Jedním ze základních prvků líčení a make-upu jsou oční stíny. Barevné, bronzové i černo-bílé. Nabídka očních stínů a jejich variací je široká. Každému však nesluší všechno, nebo spíše ne každým očím sluší všechny barvy. A proto bychom měli vědět, jaká barva sluší zrovna těm našim očím. Jaké oční stíny sluší různým barvám očí? Jak si nalíčit oči, aby nezapadly a působily větší?

Slyšeli jste někdy o barevné typologii? Podle ní můžeme vybírat barvy, které nám sluší, které sluší odstínu naší pleti i barvě našich očí. Každá žena je jiný typ a v kombinaci s různým odstínem vlasů, očí i rtů vytváří naprostý originál.

Někteří však říkají, že barevná typologie je již dávno přežitek. Nyní bychom prý měli stavět na moderní metodě, která říká, že každé ženě sluší každá barva. Důležitým krokem v cestě za dokonalou krásou a barevnou sladěností je najít správný odstín kterékoli barvy. Nejlepší volbou je prý kontrast. Co to znamená? Je to prosté, oční stíny by prý měly kontrastovat s barvou oční duhovky.

Cílem našeho článku však není řešit, podle jaké metody bychom si měli vybrat vhodnou barvu očních stínů, která nám bude slušet.

Stíny pro modré oči

Světle modrým či modrošedým očím sluší tmavší odstíny hnědé, dále světle růžová či fialková. Pokud je odstín vašich očí spíše nebeský, pak volte raději barvy kovu, odstíny stříbrné, matně ocelové a bronzové. Pokud jsou vaše oči spíše modrozelené, vyberte si meruňkovou či bronzovou, kterými podpoříte modř vašich očí. Zelený tón vašich očí podpoří hlavně škála fialových odstínů. Večer vám bude slušet líčení kouřové.

Líčení pro šedé oči

Šedým očím sluší výraznější barvy, které tůňky šedých očí rozzáří. Kovové odlesky, tmavá modř a sytě švestková – to jsou přesně barvy pro vás. Velmi netradiční a zajímavou volbou je oranžová.

Vzácnost zelených očí

Zelené oči jsou impozantní a vzácné. Sluší jim hlavně fialová. Švestková zdůrazní dokonalost tmavě zelených očí a světlejší zelené bude slušet jemně fialová. Zelenou projasní hnědá, sytě růžová, stříbrná a sytě modrá.

Svůdnost hnědých očí

Hnědé oči jsou dokonalé ve své kompatibilnosti. Sluší jim široká škála barev a odstínů. Pro běžné nošení se hodí světloučké a roztomilé barvy, například béžová, meruňková či zelená. Co se výraznějšího líčení týká, budou vám slušet odstíny růžové, zlaté, fialové či žluté.

Pro zvýraznění a otevření očí, které by neměly zapadnout, volte spíše syté či naopak velmi světlé odstíny. Hnědozeleným očím sluší fialová, béžová a barvy se zlatavým nádechem.

Aby oči nezapadly…

Pokud se bojíte, že vaše oči budou zapadlé a nevýrazné, pak si přečtěte i náš návod na jejich optické zvětšení. Začněte řasenkou. Poté vezměte tužku, kterou vykreslíte dokonalý tvar obočí. Dokonalý tvar obočí kreslíme od kořene nosu směrem ven. Spodní linii řas podpořte béžovou tužkou, na horní naneste modrou oční linku. Díky tomu docílíte vyšší bělosti bělma. Na víčko naneste třpytivý stín, který dodá vašemu oku jiskru.

 

Foto: Dermacol