Plesová sezóna je tu

Led 2, 2015 | Krása, Životní styl

Se zimou každoročně začíná plesová sezóna, která je v naší zemi jednou z tradičních společenských událostí, díky kterým si můžeme užít společnost, zatancovat si, popít a hlavně se krásně obléct. Na plese se však často můžeme setkat s outfity, které se na ples vůbec nehodí nebo které jsou bohužel zcela neslušivé. Ač neovlivníme dodržování dress code druhých lidí a bohužel ani jejich vkus, můžeme ovlivnit aspoň svůj dress code a svůj oufit. V čem v letošní plesové sezóně zazáříme?

V tomto článku se zaměříme na to, jaké šaty, účesy, boty a kabelky, prostě jaký outfit bude pro tuto plesovou sezónou tím nejdokonalejším.

Stylové šaty, ve kterých budete za hvězdu

Letos volte raději splývavé šaty ve stylu antické bohyně či ve stylu první republiky. Trendy jsou i klasické koktejlky či prostě šaty nad kolena. Šaty by měly být buď s tenkými ramínky, jedním ramínkem nebo zcela bez ramínek. Hezké jsou však i šaty s krajkovými tři čtvrtečními rukávy (ve stylu první republiky) a nejlépe s odhalenými zády.

Boty jako pro popelku

K šatům samozřejmě volte lodičky či páskové sandálky. Pokud si nevíte rady, tak vyberte boty univerzální barvy (bílé, černé či tělové) a ty pak slaďte s kabelkou. Jedno upozornění: Do páskových sandálů si neberte silonky.

Kabelka, do které schováte své poklady

Jako kabelku si vyberte hezké psaníčko, do kterého dáte vše, co potřebujete – tedy peníze, doklady, klíče a mobil. Pokud si nevíte rady, pak se řiďte pravidlem o sladění kabelky s botami.

Účes a make-up

Co se účesu týče, volte raději vyčesaný romantický drdol, Ponny Tail nebo zaplétaný cop na bok. Hlavně nechte odhalený krk. Make-up volte půl na půl, půl střídmý (žádný tunový nános a modré stíny) a půl výrazný (například rtěnku či výrazné oční linky).

Co rozhodně ne

Mezi plesové prohřešky, patří korzetové šaty, které jsou již dávno z módy a které bohužel nesluší až polovině dámského osazenstva. Ono vybrat šaty, mimo jiné i korzetové, totiž není nijak jednoduchou záležitostí. Proto bychom měli šaty vybírat s dohledem upřímné kamarádky nebo pečlivé prodavačky.

Druhé ne patří šatům s kruhovou výztuží, tzv. šaty s obručí. Za prvé jsou dávno z módy, za druhé jsou velmi nepraktické a za třetí se na většinu akcí vůbec nehodí. Posledním argumentem proti nim je samozřejmě jejich neforemnost, šaty s obručí nesluší stejně jako šaty korzetem jen tak každému. Šaty s obručí by se daly jednoduše nazvat jako šlehačka či dortový korpus.

Také bychom se měli vyhnout velkým taškám, které nosíme v běžný den. Většina z nás má totiž velkou tašku, do které se toho vejde co nejvíc. Taková taška je na ples zcela nevhodná.

Skřipečky ve vlasech, to je snad poslední prohřešek ze všech. Nepraktikujte tvrzení, že čím víc skřipečků máte, tím více jste princeznou.

A ještě abychom nezapomněli, velkým prohřeškem bývá make-up. Na ples se hodí spíše střídmější, ale výrazné líčení (například výrazné oční linky či rtěnka). A hlavně nezapomeňte, že s barvou obličeje musíte sladit i dekolt.

 

Foto: Dermacol