Soutěž o menstruační pohárek

Úno 13, 2015 | Soutěže

Poslední soutěž v našem valentýnském soutěžním maratonu je tu. Tentokrát je ve hře menstruační pohárek Mooncup. 

Možná jste už o této vymoženosti moderní doby slyšely. A jestli ne, tak byste se měly rychle dovzdělat. Menstruační pohárky spatřily světlo světa v 80. letech minulého století a ze začátku velkou slávu nenadělaly. Ženy se této intimní záležitosti bály tak, že ji nepoužívaly. Renesanci zažila tahle moderní pomůcka každé ženy na přelomu století a třeba Britky ji vzaly doslova útokem.

Dneska je menstruační pohárek, malý kalíšek z lékařského silikonu, běžnou výbavou intimní výbavy milionů žen po celém světě. Co je tak nadchlo? Cena a ekologičnost. Schválně, spočítejte si, kolik ročně spotřebujete tampónů a vložek a jak velký odpad tím na zeměkouli vytvoříte. Podobně jako dětské jednorázové pleny se i dámské hygienické pomůcky rozkládají extrémně dlouho, takže každý krok ekologickým směrem je vítaný. Oproti vložkám, do kterých musíte investovat stále dokola, je menstruační pohárek za hubičku. Pořizovací cena je kolem pětistovky a vydrží deset let. Stačí se jen přenést přes počáteční nedůvěru a uvidíte, jak se s ním rychle skamarádíte.

 

Jak soutěžit

Podívejte se na naši facebookovou stránku, dejte jí like a do soukromé zprávy nám do neděle 25. 2. 2015 do půlnoci napište, kolik ročně utratí průměrná žena za menstruační pomůcky. Odměníme 50. správnou odpověď :).

Pravidla soutěže najdete zde a pokud byste se neobešli bez nápovědy, najdete ji v e-shopu Poharek.cz.