Baby friendly místa

Bře 22, 2015 | Peníze, Rodina, Zajímavosti, Životní styl

Jste aktivními rodiči a s příchodem miminka do rodiny nechcete měnit svůj životní styl? Rádi cestujete, sportujete, procházíte se a vydáváte se na výlety? Proč by se to vše nedalo zvládnout i s dítětem? A nejen zvládnout? Proč si výlety s malými dětmi neužít? A nemusí jít pouze o výlety. I uprostřed měst naleznete příjemná baby friendly místa, kde se dobře najíte a je o vaše ratolesti dobře postaráno. Dětské hračky, koberce, stoly na přebalování, ale také toalety, nabídka dětských jídel a mnohá další překvapení, to vše tu je jen pro vás a vaše děti.

Praha, město rodičům zaslíbené

V samotném hlavním městě je takovým místem pro velké, ale především malé zákazníky, Koala Café na Dolnoměcholupské ulici. Je to zábavné centrum s restaurací, kde nechybí dětské atrakce, jako je např. tobogán ústící do balónkového bazénku, dráha pro šlapací káry, skluzavky, prohazovadla a další lákadla pro menší i větší děti. V každém počasí zde naleznete spoustu dětských jídel i sladkých lákadel pro mlsné jazýčky. Navíc zde můžete naplánovat také oslavu svého potomka. Tady se vaše děti rozhodně nudit nebudou. V Praze mají rodiče život nejjednodušší. Ať už chcete v klidu s mrnětem pracovat nebo si jen popovídat v klidu s kamarádkou, v každém městském obvodu najdete minimálně jedno místo, kde se vám bude povídat i pracovat krásně i s miminem nebo batoletem.

S dětmi do lanového parku

V Moravskoslezském kraji zve k návštěvě např. Dětský letní park Bílá ve Starých Hamrech. Pokud milujete hory a neradi sedíte na zadku, je toto místo vhodné právě pro vás. Naleznete zde např. dětský lanový park, lezeckou stěnu, bazén s lodičkami, ale vaše děti se zde mohou proměnit v indiány uprostřed nefalšované indiánské vesnice. A pokud potřebujete něco na chvíli zařídit, vaše děti zde ochotně pohlídají. Pokud vám ještě zbývá energie, můžete se pak společně vydat na procházku po okolních kopcích.

Celý svět na jednom místě v Brně

Perla Jihomoravského kraje, Brno, ukrývá další perlu pro celou rodinu. Je jí rodinný zábavní park Bongo. Obří hala skrývá velké množství atrakcí nejen pro děti. Aktivně se zapojit mohou také rodiče. Každá z atrakcí je inspirována jedním světadílem či zemí. Během dne tak můžete společně s dětmi procestovat celý svět. Pokud ovšem chcete odpočívat a relaxovat, vaše děti zde pohlídají a vy se můžete odreagovat např. ve čtenářském koutku, nebo shlédnout nějaký ze zde probíhajících programů či projekcí. Ani s těmi nejmenšími neztrácíte možnost cítit se dobře díky kojící místnosti, přebalovacím pultům atd.

V Budějicích zabaví celou rodinu

Při návštěvě Jihočeského kraje a Českých Budějovic navštivte jistě Funkpark Panda. Obří zábavní park nadchne nejen děti, ale i dospělé. Při společném zdolávání překážek a atrakcí zde děti získají spoustu nových kamarádů, zvýší si své sebevědomí a vy si zajisté odpočinete a zabavíte se s nimi.

S dětmi na oceán v Hradci Králové

V Královehradeckém kraji, přímo v Hradci Králové, rozhodně navštivte rodinný zábavní park Tongo. Zde se vydáte se svými dětmi na cestu oceánem plnou dobrodružství a zábavy. Každá z atrakcí totiž představuje jiný ostrov či mořský svět. Park v Hradci Králové je velmi podobný tomu v Brně. Nese také podobný název. I zde se proto vyřádí celá rodina, zažije spoustu neopakovatelných zážitků a vždy se bude vracet.

Podobných míst je samozřejmě mnohem víc. S výběrem vhodného místa vám pomůže také internet. Zde naleznete nejen vhodné místo v kraji, který chcete navštívit, ale také příjezdovou trasu atd. Při výběru si všimněte, zda jsou atrakce řádně certifikované, vhodné pro děti ve věku vašich potomků, zda poskytuje hlídání dětí atd.