Jak vybrat vhodné krmivo pro psy

Bře 31, 2015 | Bydlení

Na trhu jsou k dostání granule a „granule“. K zakoupení jsou tedy prvotřídní granule, jež jsou právem označovány jako kompletní krmivo. Druhou skupinu tvoří granule, jejichž obsah masa je ale mizivý. Jak poznat kvalitní krmiva pro psy? A jak se vyhnout těm bezmasým a nekvalitním?

Příliš levné granule jsou varováním, nicméně ani ty nejdražší nemusí být tak kvalitní, jak se na první pohled zdá. Ideální je najít kompromis mezi cenou a kvalitou.

Všímejte si údajů na obalech

Spousta čtyřnohých mazlíčků by sice uvítala buřty, avšak kvalitní granule vašemu pejskovi poskytnou vše, co potřebuje. Ať už budete vybírat krmivo pro štěňata či krmivo pro dospělé psy, měli byste se zaměřit na údaje uvedené na obalu. Čím podrobnější tyto informace jsou, tím je výběr snadnější.

V první řadě by se na obalu měl objevit výrobce či dovozce. Pokud tato informace chybí, je lepší se takovému výrobku vyhnout. Dále byste se měli zaměřit na složení. V obsahu by měl být uveden konkrétní druh masa, nikoliv pouze „maso a výrobky živočišného původu“. V takovém případě by krmivo místo masa mohlo obsahovat i masokostní moučku. Stejně tak si dejte pozor na označení obilovin, protože by se mohlo jednat o kukuřičný šrot, který není pro psy dobře stravitelný.

Krmivo pro konkrétního psa

Při výběru vhodného krmiva pro vašeho čtyřnohého přítele byste měli zohlednit také zdravotní stav, věk, plemeno a kondici zvířete. Nejlepší výrobci tuto skutečnost berou na zřetel, a proto je jejich nabídka rozdělena na příslušné kategorie. Například štěňata velkých plemen potřebují pro svůj vývoj vhodně seskládanou směs živin a minerálních látek. Kdežto starší psi vyžadují spíše více vlákniny, aby nedocházelo k tloustnutí.

Současný trh nabízí pestrou škálu krmiv. Na internetu se dají zakoupit i kvalitní krmiva levně, stačí vědět, kde hledat.

Kde koupit kvalitní granule pro psy

Velmi oblíbeným internetovým obchodem, jenž na trhu působí již řadu let, je Mujmazlik.cz. Vedle toho, že nabízí granule pro psy levně, se specializuje i na prodej krmiv pro kočky a malá zvířátka. Sortiment zboží zahrnuje také potřeby pro teraristiku, akvaristiku a ptactvo.