Líčení pro pokročilé: Jak se líčit na speciální příležitosti

Bře 23, 2015 | Krása

Plesy, zábavy, večerní schůzky, firemní večírky a jiné společenské události vyžadují nevšední oblečení i líčení. Výhodou je, že pro speciální příležitosti nemusíte šetřit make-upem a rovněž se můžete pokusit o kombinované a hodně výrazné líčení. Bez problémů si přichystejte syté barvy, lesky a třpytky.

Večerní líčení s experimenty

Líčení na večer podřiďte tomu, co si berete na sebe. Musíte uznat, že k romantickým jednoduchým šatům se nebude příliš hodit hodně výrazné líčení. Záleží také na vašem účesu. Rozhodně si zaexperimentujte a líčení zintenzivněte mnohem více než denní. Nebojte se přidat na obličej třpytky a na rty lesk. Nejprve si vyhlaďte pokožku a zmírněte póry podkladovou bází. Vezměte si korektor a zakryjte kruhy pod očima. Fialové až modré barvy kruhů pod očima se dobře zakryjí meruňkovými odstíny.

Potom naneste make-up od čela ve směru dolů za použití speciálního kartáčku. Make-up by měl být ve stejném odstínu vaší pleti, aby nebyl příliš vidět přechod mezi krkem a obličejem. V případě použití tmavšího odstínu máte ještě možnost vše doladit pudrovým bronzerem. Do make-upu lze přimíchat trošku tekutého rozjasňovače. Obličej dolaďte tužkovými korektory, vždy o tón světlejšími než zvolená barva. Líčení završte trochou rozjasňovacího pudru. Na oči si vyberte kvalitní oční stíny se třpytem, odstín by měl ladit s vašimi šaty. Černé gelové linky rovněž přispějí k dokonalému slavnostnímu nalíčení.

Líčení ve zlatém stylu

Máte opálenou pokožku? Ať už díky slunci nebo solárku, vaše pleť může vypadat ještě svůdněji. Na slavnosti se určitě hodně zatřpytíte ve zlatém líčení. Půjdete do toho? Chce to si připravit tělové krémy s bronzovými a zlatými mini částicemi. Krémy rozetřete na krk, dekolt a odhalené paže. Důlek mezi prsy osvěžte troškou bronzeru. Poté nastane čas pro aplikování zlatých stínů, make-upu se zlatým třpytem, leskem na rty, tvářenkou se zlatou perletí a bronzerem. Jemný zlatavý tón stínů naneste i pod obočnicový oblouk a do vnitřních koutků očí, tím budete ještě působivější. Zlaté líčení zakončete nanesením tvářenky na kontury lícních kostí.

Co dále letí ve večerním líčení?

  • sytější a třpytivější barvy ano, ale nic se nemá přehánět
  • svůdný pohled vám dodá kouřové líčení, které hodně letí a je univerzální, na kouřové líčení potřebujete řasenku, make-up, korektor, tužku na oči v barvě vlasů nebo černou, variace očních stínů v jedné barvě, oční gel, hydratační krém, pudr, tvářenku a lesk na rty nebo rtěnku ve světlé barvě
  • šmrnc získáte díky metalickým a třpytivým barvám
  • oblíbené jsou barevné oční linky a nalepovací řasy
  • přírodní barvy sluší každé ženě
  • ke zvýraznění očí vám pomohou stříbrné nebo zlaté stíny nanesené do vnitřních koutků očí