Vlasy jsou ozdobou každé ženy

Bře 29, 2015 | Krása

Vlasy hrají v životě ženy velmi důležitou úlohu, která podpoří její celkový půvab. Samotný účes pak dotváří její image. Neznám ženu, která by se nevěnovala svým vlasům, ať už jsou krátké, sportovního střihu nebo dlouhé. Většinou však péče o vlasy končí nákladnými kosmetickými prostředky, což je velká chyba. Je pravdou, že kvalitní přípravky vždy stojí o něco více, ale ne vždy nám cena zajistí krásné a zdravé vlasy. Kvalitu vlasů ovlivňuje celá řada faktorů od potravin, pitného režimu, stresu, ročního období až po vnitřní vlasovou výživu. V dnešní době si mnoho žen zvyklo používat fény, žehličky a různý styling na vlasy, což vlasy může značně oslabovat. Pokud patříte mezi ty, kterým není zdraví a vitalita vlasů lhostejná, pak čtěte dál.

Vlasy potřebují vyživit zevnitř

Nadměrné padání a lámání vlasů, roztřepené konečky, špatná kvalita nehtů, suchá pokožka a další problémy, kterými se trápí nejedna z nás. Nejčastější příčinou těchto problémů je nedostačující výživa keratinocytů. Jde o speciální buňky, které vytvářejí bílkovinu zvanou keratin. Ten je základem nejen vlasů, ale i nehtů a kůže. Z velké části jej vytváří sirné aminokyseliny, jejichž absence stojí v pozadí trápení nejedné ženy. Proto je vhodné se zaměřit nejen na kvalitní šampón a vlasové masky, ale i vnitřní vlasovou výživu. Čím kvalitnější výživu zvolíte, tím pevnější vlas bude. Mimo jiné je vhodné se zaměřit na prevenci a obrátit se také na staré dobré bylinky. Už naše babičky používaly pro tmavé vlasy kopřivy a pro blonďaté heřmánek. Koupelí vlasů v odvaru z bylinek nikdy nic nepokazíte. Co se týká stravy, prozradíme si, které potraviny jsou klíčové pro kvalitu vašich vlasů:

Chřest – jeho kyselina listová pomáhá vstřebat tělu bílkoviny a je bohatý na vitamíny: A, C, vlákninu a železo. Chřest vám pomůže k silnějším a lesklým vlasům.

Lněná semínka – obsahují železo, Omega 3 mastné kyseliny a pomáhají udržet zdravou pokožku. Mimo jiné podporují růst vlasů.

Tofu – je známé pro svůj obsah železa a právě to zabraňuje nadměrnému vypadávání vlasů. Do svého jídelníčku ho určitě zařaďte.

Ovesné vločky – podporují růst vlasů a dodávají do těla hořčík, draslík, železo a fosfor.