Jak si vybrat notebook

Dub 10, 2015 | Peníze, Zajímavosti, Životní styl

Vybrat si nový notebook je pro mnohé ženy stejně obtížné, jako výběr nové kabelky. Už jste si na něj natolik zvykla, že je pro vás nepředstavitelné zase podstupovat otravné hledání toho pravého, který vám na sto procent sedne. Podle čeho nový notebook vybírat a na co se při nákupu zaměřit? Máme pro vás několik tipů.

Do školy, práce nebo pro zábavu

Snad nejdůležitějším ukazatelem při koupi nového notebooku je jeho účel. Sháníte takový, na kterém budete pravidelně zapisovat schůzky z pracovní porady, přednášky nebo naopak potřebujete nějaký, který vám zpříjemní den brouzdáním po internetu? Toto rozhodnutí je totiž základním východiskem pro několik parametrů: velikost, výdrž baterky, snadné ovládání apod. Pokud sháníte notebook, který s vámi bude často cestovat, rozhodně vsaďte na menší typy, které se tolik nepronesou. To stejné platí například i o výdrži baterky. Pokud víte, že se během používání notebooku nebudete schopni často připojovat do sítě, hledejte takové, jejichž baterie má dlouhou výdrž.

Design

Bílé notebooky jsou sice krásné, ale pouze v prvních měsících. Pokud nechcete po půl roce nešťastně vzdychat pokaždé, když se na svůj kdysi bílý notebook podíváte, vybírejte praktičtější barvy. Bílá barva lehce zažloutne a většinou s tím nepohne žádný čistící přípravek. Stejně tak materiál notebooku je důležitý. Některé jsou vyráběny z materiálů, které se začnou po pár měsících používání různě odchlipovat, například plastová část od obrazovky. Pokud tedy máte nějaký notebook vyhlídnutý ve vašem oblíbeném e-shopu, rozhodně stojí za to si jej nejdříve „osahat“ v kamenném obchodě.

Recenze

Dalším důležitým pomocníkem jsou recenze notebooků. Předtím, než nějaký koupíte, byste rozhodně neměla dát pouze na horlivá doporučení prodavačů, kteří se možná snaží zbavit posledního kusu na skladu. Dejte si na rozmyšlenou čas a případně porovnejte i ceny v kamenných a internetových obchodech. Ty se totiž můžou často lišit až v řádech několika tisíců korun.