Medvědí krev: bulharské víno pro romantické večery

Dub 17, 2015 | Jídlo

Léto už klepe na dveře a ručička teploměru den ode dne stoupá výš. Horké letní dny lákají na romantický piknik pod širým nebem posetým hvězdami. Jestli chcete procházku malebnou krajinou zakončit na louce a dopřát si s partnerem chvíle romantiky, nezapomeňte s sebou přibalit dvě skleničky a láhev dobrého vína.

Medvědí krev z Bulharska

O této odrůdě vína už jste pravděpodobně slyšela. Medvědí krev je oblíbené, cenově dostupné víno, které má své kořeny v Bulharsku, zemi přímo sálající dobrou náladou, uvolněností a hlavně sluncem. Před několika lety získalo první místo v nezávislém testu vín v cenové relaci do 80 Kč. Pokud hledáte kvalitu za příjemnou cenu, a česká nebo moravská vína vám úplně nesedí, Medvědí krev může být ideálním řešením.

Víno jako afrodiziakum

Možná, že si intimní chvíle spojujete nejen s partnerem, ale také s kvalitním alkoholem. Obzvláště víno může být správnou předehrou pro romantický večer a smyslný sex. Víno jako afrodiziakum je proslulé již celá staletí. Po dvou skleničkách se u obou protějšků zintenzivní sexuální touha, přičemž sex bude lepší, uvolněnější a pikantnější. Dobré známkové víno odstraní zábrany a s partnerem se tak dokážete naplno oddat sexuální fantazii.

Vědci afrodiziakální účinky vína zkoumali a shledali, že pokud je hladina alkoholu v krvi do jednoho promile, vzniká v těle touha po sbližování. Tento stav mají na starosti dvě látky, a to serotonin starající se o dobrou náladu a estrogen stimulující chtíč.

Bulharsko je země, kde červenému vínu holdují, obzvláště Medvědí krvi. Ta se stává populárnější i mezi českými páry, které chtějí vínem odbourat napětí, uvolnit a odstranit nervozitu z prvního intimního sblížení.

Myslete ale na to, že v nejlepším se má přestat. To platí i při pití vína. Nadměrná konzumace by totiž mohla vést k únavě, nevolnosti a stavům úzkosti. A ty se k pohodovému večeru ve dvou tak nějak nehodí.