Mobilní aplikace, bez kterých se neobejdete

Dub 14, 2015 | Zajímavosti, Životní styl

Máte chytrý telefon? V dnešní době to není nijak neobvyklé. Pokud se navíc podíváme do řad mladšího osazenstva, setkáme se s chytrým telefonem v  ruce každého mladistvého. Ať jste mladší nebo starší, určitě se vám bude hodit přehled mobilních aplikací, bez kterých se vy a váš chytrý telefon neobejdete.

Doba jde dopředu, naše telefony jsou čím dál chytřejší a brzy snad budou chytřejší než my, což se nám samozřejmě hodí. Život je hnedka snadnější a příjemnější, když můžeme vytáhnout telefon a po cestě se podívat, v kolik nám jede autobus či kudy se do cíle dostaneme nejsnadněji. Jaké další aplikace se můžou hodit?

Pubtran – MHD snadno a rychle

Začneme aplikací, kterou jsme již naznačili v předcházejícím odstavečku, a tou je Pubtran, mobilní aplikace, která řekne, jak se rychle a snadno dostat z bodu A do bodu B pomocí městské hromadné dopravy. Pubtran umí najít polohu uživatele a doporučí mu nejvýhodnější spoj. Informace pocházejí z aktuálních dat přímo z IDOS.cz.

Meteoservis

Další velmi praktickou aplikací je Meteoservis, který vám řekne, jaké je aktuální počasí ve vašem městě. Meteoservis je pokročilou aplikací pocházející od českého vývojáře a nechybí jí ani předpověď na několik dní dopředu.

Mapy v mobilu

Hodit se vám budou Mapy.cz, česká aplikace z dílny Seznam.cz. Mapy vám poskytnou detailní mapy celé republiky, taktéž turistické mapy a hlavně vše v novém offline režimu. Využít samozřejmě můžete i alternativu od Googlu, Google Maps.

Spotife

Mnozí z nás nedokážou žít bez hudby. Pokud mezi ně patříte i vy, pak se vám bude hodit aplikace Spotife, která poskytuje přístup i k 20 milionům skladeb. Aplikace je prvních 30 dní přístupná zdarma, následně stojí zhruba 6 eur měsíčně.

Instagram

V dnešní době je trendy používání Instagramu, který je povinností pro milovníky fotografování a prohlížení fotek jiných.

ČSFD.cz pro milovníky filmů

Chcete-li si cestou domů vybrat film, na který se večer podíváte, pak se vám bude hodit klasický portál ČSFD.cz, ale tentokrát v podobě mobilní aplikace.

MX Player s filmy v mobilu

Další aplikací pro milovníky filmů či videí je aplikace MX Player, která podporuje formáty AVI i s titulky. Alternativou této mobilní aplikace je aplikace VLC Player.

Sociální sítě v kapse

V moderní době sociálních sítí vám samozřejmě nesmí chybět aplikace jako je Facebook a Twitter. Facebook doplňuje aplikace Messenger (Facebook Chat). Na obou dvou aplikacích je výhodné sledovat Techboard.

Kromě výše uvedených se vám bude hodit i SwiftKey (klávesnice s velkými možnostmi úprav), Microsoft Remote Desktop (k ovládání počítače s Windows), AirDroid (ovládání telefonu z počítače) či SMSAwake (rozsvícení displeje po přijetí zprávy).

 

Foto: Shutterstock.com