Toužíte po lesklých vlasech? Víme jak na to!

Kvě 28, 2015 | Krása, Životní styl

Možná i vy patříte k ženám, které touží po krásných lesklých vlasech, ale stále se jim nedaří udržet si lesk i v období mezi barvením. Snad každého při pohledu na něčí lesklou hřívu automaticky napadne, že když jsou vlasy tak lesklé, musí být i zdravé. Přinášíme tedy pár tipů, jak se dopracovat ke zdravým a lesklým vlasům co nejjednodušeji a nejrychleji.

Podle posledních průzkumů se o své vlasy pravidelně stará jen 84 % žen a 40 %mužů, zhruba třetina Čechů vůbec nenavštěvuje kadeřníka a nechají se raději ostříhat nebo obarvit doma maminkou, kamarádkou nebo partnerem. O úpravu svého vlasového porostu však pečujeme poměrně pravidelně, a to zhruba jednou za dva měsíce. Zajímavé je, že přestože v létě jsou na rozdíl od zimy vlasy opravdovou ozdobou ženy, jejich péči se nevěnujeme tolik, jako to činíme po zbytek roku. Navíc podle průzkumu Češi nejsou ochotní příliš investovat do kvalitní vlasové kosmetiky, jenže bez profesionálních přípravků nelze očekávat zázraky.

Základem je správné mytí – prý to neumíme!

„Nebo nás tato činnost tolik nebaví a odbýváme ji.“ dodává trochu skepticky Ivana Čatajská ze společnosti NuSpring, která nabízí i ucelenou kosmetickou řadu pro péči o poškozené vlasy s přírodními výtažky z Mrtvého moře. Během léta je důležité nejen pečovat o problematické vlasy tak, jako celý zbytek roku, ale je důležité se zaměřit i na přesušení vlasů. „Více než kdy jindy dochází ke ztrátě lesku, krepatění, lámání nebo dehydrataci vlasů. Základem dobré péče je kvalitní šampon a kondicionér. Pak už jen stačí se naučit správnou techniku mytí,“ upozorňuje Čatajská.

Příliš šamponu vlasy vysušuje

Vlasy nemyjte moc často a nepoužívejte na ně velké množství šamponu. Nejprve je opláchněte, naneste na ně šampon ve velikosti ořechu, pro delší vlasy užijte větší množství, důkladně napěňte, masírujte pokožku hlavy minimálně po dobu jedné minuty nebo i déle, pak šampon důkladně opláchněte. Vyzkoušejte například Bahenní šampon MINUS 417, který vyživuje vlasy a dodává jim lesk, kromě toho odstraňuje lupy a hydratuje nejen vlasy, ale i pokožku hlavy. Ideální je proceduru ještě jednou zopakovat, nakonec nanést balzám na vlasy, nechat působit a posléze opláchnout. Případné zbytky šamponu nebo kondicionéru jsou nejčastější příčinou toho, že se umyté vlasy nelesknou.

Náš tip: vlasy vysušte ručníkem, ale nedrhněte je, rozčešte je jemně, netrhejte za ně. Pro snazší rozčesávání je možné použít například Kondicionér s vitaminy a minerály MINUS 417, který obnovuje strukturu vlasů a zanechává je hladké a jemné.

Také při fénování opatrně – snižte teplotu na nižší stupeň. Nefénujte vlasy v předklonu, lepší je využít směřování teplého vzduchu směrem od kořínků až ke konečkům. Vlasy se vyhladí a získají na lesku.

Masky pro okamžitou revitalizaci a lesk vlasů

Použitím masky získají vlasy nový náboj, lesk a energii. Vhodné je nanést masku po celé délce na právě umyté vlasy, aplikovat ji také na pokožku hlavy, vlasy rozčesat a nechat přípravek zhruba deset minut působit. „Například u Omlazující bahenní masky na vlasy MINUS 417 doporučujeme pro větší efekt vlasy i s maskou zabalit do ručníku. Během chvíle tak získáte vyživené, zregenerované a hydratované vlasy a co víc, pokud přípravek nanesete i na pokožku hlavy, dochráníte ji před lupy nebo výrazně zlepšíte nevítané projevy lupenky,“ doporučuje Ivana Čatajská.

Extra lesk dodejte na závěr

Jestliže jste prošli péčí o vlasy krok za krokem a přesto byste jejich lesk ještě o stupínek víc chtěli podpořit, pak využijte vlasový olejíček nebo lesk ve spreji. S obojím ale zacházejte velmi opatrně, vlasy se sice lesknou, ale zároveň i víc zatěžují, a pokud dávkování přeženete, snadno se může stát, že vlasy splihnou a působí nemytým dojmem. Olejíček nanášejte od kořínků a zbytek přípravku, který vám ulpěl v dlaních, rozetřete po celé délce vlasů, ale nikdy ho nenanášejte až ke kořínkům.