3 letní dietní dezerty

Čvc 15, 2015 | Jídlo

Ačkoli plavková sezóna už začala, neznamená to, že si musíte nutně odepřít veškeré sladké dobroty. Na zahrádkách totiž najdete spousta lahodného ovoce, které přímo čeká,  až z něj uděláte nějaký lehký a nízkokalorický dezert. Kterými letními delikatesy potěšíte nejenom sebe, ale i své blízké? Máme pro vás tři tipy.

Jahodové pokušení

Klasické dorty nejsou v létě zrovna ideální pochoutkou. Nahradit je ovšem můžete třeba právě tím jahodovým.

Budete potřebovat: 1 sáček dětských piškotů, 2 kelímky zakysané smetany, cukr (cca 2,5 lžíce), jahody. Postup je velice jednoduchý – dortovou formu vyložíme piškoty, následně smícháme zakysané smetany spolu s cukrem a potřeme směsí piškoty. Následně položíme jahody, které rozkrojíme na půlky a je hotovo – dort dáme do lednice, necháme ztuhnout a můžeme podávat. Samozřejmě je možné jahody doplnit také dalším ovocem, proložit je můžete třeba kiwi, nebo měsíčky mandarinek a cukr jednoduše nahradí rýžový nebo javorový sirup.

Malinové nebe

Malinové osvěžení přijde během letních horkých dnů vhod.

Recept je navíc velice jednoduchý, budete potřebovat: asi 300 g malin, mléko (cca 0,7 l), 1,5 lžíce cukru, 3 kopečky vanilkové zmrzliny (může být i jiná, vanilková se však hodí nejvíce). Nejdříve umixujeme opláchnuté a očištěné maliny s mlékem a cukrem. Následně přidáme zmrzlinu, opět krátce mixujeme – a je hotovo. Dezert se bude krásně vyjímat například v koktejlových skleničkách s paraplíčkem.

Rybízovo – borůvkové potěšení

Další pochoutkou je ovocný pohár s rybízem a borůvkami.

Budeme potřebovat: 250 g borůvek a 250 g červeného rybízu, 250 g bílého jogurtu (nejlépe plnotučný), smetanu ke šlehání (1 kelímek), půlku citronu, cukr (dle chuti), 1,5 balíčku vanilkového cukru.

Postupujeme následovně: umyjeme citron, oškrábeme z něj kůru a do skleničky vymačkáme citronovou šťávu. Poté smícháme jogurt, vanilkový cukr, kůru a citronovou šťávu dohromady. Následně ušleháme šlehačku, do které přidáme námi připravenou směs a vše ocukrujeme dle chuti. Do pohárů poté vlijeme nachystanou směs, navrch poskládáme ovoce a můžeme podávat.