Jak si vybrat správné cestovní pojištění

Čvc 31, 2015 | Peníze, Radíme, Životní styl

Vyrazit dnes kamkoliv do světa a nemít v kapse kartičku od cestovního pojištění je rovno hazardu. Přečtěte si, jak vybrat pojištění, které vám padne jak ulité.

Bezpečnost v cílové destinaci

Asi tušíte, že pojišťovny počítají cenu cestovního pojištění podle destinace, do které míříte. Velmi zjednodušeně řečeno platí, že čím civilizovanější je země, tím je sjednání cestovního pojištění levnější. Třeba ceny zájezdů i cestovního pojištění do Tuniska nebo Egypta jsou nestálé jako rozmary aprílového počasí. Najdou se ale i takové instituce, u nichž získáte cenu skoro do celého světa stejnou, stačí jen trošku hledat.

Pozor na aktivity, kterým se hodláte věnovat

Cenu za pojištění do zahraničí netvoří pouze cíl vaší cesty, ale i její účel. Koupání u moře vyhodnotí většina pojišťoven jako nerizikové, horší už je to s plánovaným potápěním do hloubky, vysokohorskou turistikou nebo sjížděním divoké řeky. Za jakékoliv adrenalinové aktivity je prostě potřeba si připlatit, protože s sebou nesou větší míru rizika, že se při nich zraníte.

Hledejte a ptejte se

Při hledání nejvhodnější cestovní pojistky se rozhodně nespoléhejte jen na nabídku své banky nebo pojišťovny. Praxe zkušených cestovatelů je taková, že osloví několik pojišťovacích institucí, připraví si dotazy k cestovnímu pojištění a vyberou si z připravených nabídek takovou, která jim bude šitá na míru.

Když dojde na lámání chleba

Na dovolené se na krok nehněte bez pasu, kartičky od cestovního pojištění a dostatečné hotovosti na nenadálé výdaje. Když dojde na nejhorší a budete nuceni kvůli zranění vyhledat lékařskou pomoc, bude další komunikace s pojišťovnou záležet na tom, o jak velký úraz se bude jednat. V případě, že je zranění lehké a vaše hotovost dostatečná na platbu lékaři, zaplaťte si lékařskou péči sami a nezapomeňte si pořádně schovat všechny doklady. Po návratu z dovolené se jen spojíte se svou pojišťovnou, projdete menší administrativou a peníze dostanete zpět. Pokud se vám přihodí něco vážnějšího, bez okolků zavolejte na telefonní číslo uvedené na kartičce od cestovního pojištění a na dalším postupu se domluvte s operátorkou.