5 tipů, jak se připravit na plesovou sezónu

Srp 29, 2015 | Krása, Životní styl

Přestože to za okny ani náhodou nevypadá, že by snad někdy měl napadnout sníh a teploty klesnout na bod mrazu, plesová sezona tu bude co by dup. 

A protože štěstí přeje připraveným, přinášíme vám pět zaručených tipů, díky nimž se stanete královnou zimních tancovaček.

1. Zopakujte si etiketu

Není nic horšího než dáma, ze které elegance spadne ve chvíli, kdy vkročí do dveří nebo otevře ústa. V tu chvíli nic nezachrání ani sebelepší plesové šaty. Do začátku plesové sezóny naštěstí zbývá ještě pár týdnů, takže máte dost času zopakovat si pravidla slušného chování.

2. Dodržte dress code

Možná máte pocit, že v dnešní uvolněné době si můžete obléknout cokoliv a nešlápnete vedle. Chcete přeci vyjádřit svou osobnost… V případě plesu se mějte na pozoru. Většinou platí velmi přísná pravidla pro to, jak byste měli vypadat. Ženy se neobejdou bez dlouhých šatů (nebojte se ani plesových šatů z půjčovny), krátké si mohou dovolit jen velmi mladé dívky a vždy by měly mít slavnostní vyznění, pánové by neměli chodit bez smokingu, případně tmavého obleku s bílou košilí.

3. Na výběr vhodných šatů si nechte čas

Róba dámy si zaslouží velkou pozornost. Nenechte shánění plesových šatů na poslední chvíli a klidně už teď se porozhlédněte po prodejnách a půjčovnách. Zajímavé kousky se dají objevit v módních obchodech s konfekcí, second handech, ale jistotou jsou půjčovny společenských šatů, ve kterých vám bez problémů půjčí i slavnostní doplňky, pokud je potřebujete.

4. Vhodný účes

Pro spoustu žen je ples ideální příležitostí nechat se hýčkat v kadeřnickém a kosmetickém salonu. Termín u kadeřnice je lepší si zarezervovat s dostatečným předstihem a pokud se chystáte experimentovat, není na škodu zkouška. Dlouhé vlasy vypadají nádherně a elegantně vyčesané nahoru, krátkým vlasům dodají šmrnc vlásenky, sponky s flitry nebo třpytky.

5. Nepřežeňte líčení

Večerní a navíc slavnostní líčení snese víc barev než make-up na den. Jen nezapomeňte na železné pravidlo, že zvýrazňujeme jen oči nebo ústa. Obojí najednou působí zbytečně laciným dojmem. Do kabelky si s sebou nezapomeňte přibalit pudr a rtěnku. Uvidíte, že po několika tanečkách se tato výbava bude hodit.