Kam na výlet po České republice

Srp 19, 2015 | Rodina, Životní styl

Poslední měsíc prázdnin pořád vyzývá k výletům. Že se vám nechce jezdit nikam daleko? A co takhle zajet si na výlet někam u nás? Pokud si myslíte, že jste už v tuzemsku byli všude, určitě tomu tak není. Nabízíme vám seznam zajímavých turistických míst, která nepatří zrovna k těm nejznámějším.

Jezero ze zatopených dolů

Čeká nás ještě několik teplých dní, zchladit se proto můžete u parádního Kamencového jezera u Chomutova. Svojí rozlohou patří k největším v celé České republice a svým vznikem je opravdu specifické, vzniklo totiž zatopením někdejších dolů. Kamencové se jmenuje díky výskytu kamence, který zároveň brání růstu mnohdy neodbytných řas a sinic.

Skalní město Adršpach

Pokud chcete vidět krásné skalní útvary, vyrazte do Adršpachu. Kromě jedinečných skalních útvarů uvidíte také Malý a Velký vodopád, nebo třeba nejvyšší pískovcový vrchol Milenci – dva obrovské kameny totiž opravdu připomínají dva milence tisknoucí se k sobě. Skvělá procházka s úžasnými panoramaty dostane každého návštěvníka.

Papouščí ZOO

Unikátní zoo je k vidění v Bošovicích na Vyškovsku. Najdete tu totiž samé papoušky. Exotičtí ptáci i vzácné druhy papoušků tu roztomile štěbetají a rozpustile dovádí při pohledu na návštěvníky. Celá ZOO se nachází v příjemném prostředí se zelení, fontánkou, najdete tu také altánek, kde můžete posedět a v klidu sledovat místní ptactvo.

Brněnská kostnice

Teprve nedávno otevřenou brněnskou kostnici najdete pod kostelem u sv. Jakuba. Zde návštěvníci uvidí takřka strašidelné prostory, které jsou od zemi až ke stropu vyskládané kosterními pozůstatky obětí středověkých morových a cholerových ran, událostí z třicetileté války atd. K vidění je tu více než 50 tisíc pohřbených spolu s poutavým vyprávěním o kostnici a jejím objevení v roce 2001.