Mami, já se nudím!

Srp 3, 2015 | Rodina, Zajímavosti, Životní styl

Prázdniny jsou v půlce, ale vaše dítko už teď bezcílně bloumá po domě od televize k počítači a zpět, přičemž se na vás alespoň desetkrát denně obrátí se slovy „Já se nudím.“. Že je vám tato scéna povědomá? Pak určitě přemýšlíte nad tím, jak by vaše ratolest mohla strávit prázdniny přece jen o něco zábavněji, tedy bez věčného obdivování obrazovky počítače. Ne každý má totiž možnost dát děti k babičkám a ani tam je to nemusí po celé prázdniny bavit. Podívejte se, jak se dají dlouhé letní chvíle vašich dětí příjemně zpestřit.

Tábory

Záchranou číslo jedna jsou tábory. I když už může být většina přihlášek uzavřená, nezoufejte, vždycky se najde na poslední chvíli několik odpadlíků, kteří buď onemocní, nebo si účast rozmyslí. K zahození nejsou ani příměstské tábory, kdy je dítě během dne kousek od svého bydliště, zároveň však na kousku přírody, hraje hry, poznává nové kamarády, starají se o něj vedoucí a večer ho máte zase doma. Tentokrát však plného nových zážitků a tak unaveného, že rovnou padne do postele. To zní jako ideální denní program, no ne?

Děti na střídačku

Pomoct si můžete i s ostatními maminkami v okolí. Domluvte se, že si děti „prostřídáte“ – třeba že na víkend půjčíte vašeho Filipa k Novákovým a ti zas příští týden přivedou jejich Martina. Pokud děti nejsou úplně malé, buďte si jistí, že ony už si zábavu najdou. A pokud ne, vždycky jim můžete trochu pomoci – stavění z lega, plastelíny, výlet k rybníku….Děti jsou zkrátka zvyklé být během školního roku obklopeny svými vrstevníky, není proto divu, že jim jiná dětská společnost během prázdnin chybí.

Netradiční zábava

Co takhle postavit na zahradě stan a nechat malého táborníka vytvořit si svůj vlastní dobrodružný příbytek? Třeba z něj bude tak nadšený, že v něm bude chtít i přenocovat. Děti mají rády skrýše, tímto způsobem byste tak mohly vaši ratolest zabavit minimálně na několik hodin. O něco dražší, avšak stejně efektivní může být pořízení venkovní trampolíny. Na ní si můžete společně se svými dětmi zaskákat také vy – je to skvělý způsob, jak si dopřát pohyb a zároveň se u toho opravdu hodně nasmát.