Jak zazimovat letní šatník

Říj 16, 2015 | Krása, Radíme, Životní styl

Léto a teplé počasí už se s jistotou nevrátí a tak na vás čeká nemilá povinnost: protřídit skříň a pomalu nahradit trička na ramínka za dlouhý rukáv, kraťasy za kalhoty a lehké svetříky za roláky. Ačkoli úmorné uklízení skříně není asi koníčkem nikoho z nás, většinou se do něj stejně pustíme. Víte ale, jak správně letní oblečení zazimovat a ušetřit si spoustu místa ve skříni? Poradíme vám, jak na to.

Krabice Ikea

Nafukovací skříň by si přála asi každá žena. Zimní oblečení zabere mnohem víc místa než letní, a tak by bylo ideální letní kousky ze skříně úplně vyřadit. Vcelku jednoduché a levné řešení nabízí třeba Ikea. Koupit si tam můžete plastové bedýnky, které jsou prakticky nízké a vejdou se téměř pod každou postel. Jsou také celkem prostorné a vaše letní kousky pojmou úplně bez problémů. Pokud chcete šetřit místem, jednoduše krabice zazimujte pod postelí a je vystaráno.

Levandulové pytlíky

Důležité je oblečení také správně skladovat, jinak se vám v něm můžou usídlit nechtění návštěvníci, tedy moli šatní. Ačkoli mají tito na první pohled neškodní motýlci rádi především vlnu, nepohrdnou ani jinými módními kousky. Dejte si proto záležet, aby oblečení bylo před uskladněním čisté. Není dobré jej také dávat do míst, kde je příliš velké teplo nebo vlhko. Molům můžete vstup zakázat také tím, že do krabic či jiných prostor, kde oblečení zazimujete, umístíte sušené bylinky – levanduli, rozmarýn, pelyněk a další. Nebojte se mezi oblečení schovat také klasické mýdlo, ani to moli nemají v oblibě.

Zima pomůže

Pokud máte možnost schovávat oblečení někde, kde je poměrně zima, máte větší šanci, že se molům vyhnete. Teplo a vlhko totiž podporuje jejich výskyt. Jednou za čas také oblečení preventivně zkontrolujte, abyste nebyli před nástupem léta překvapení, že si vaše oblíbená trička užíval během zimy někdo jiný.