Jizvy po akné – zbytečná vzpomínka na pubertu

Říj 22, 2015 | Krása, Životní styl

Puberta už je dávno za vámi, ale pořád ji něco připomíná: ošklivé jizvy po akné. Není jednoduché je zamaskovat make-upem, často jsou vidět i přes něj a vypadají jako vykousnuté dírky v tváři. Víte, že jizvy po akné nemusíte jen maskovat? Můžete je vyzmizíkovat. Čtěte, jak na to.

Pomůže příroda…

Babské rady jsou nade všechno, a pokud nejsou vaše jizvy vážné, možná si s nimi vystačíte. Zkuste ošetřovat obličej surovinami, které najdete doma (nebo v každém obchodě):

  • Citron. Citron čistí pleť a má protizánětlivé účinky. Smíchejte citronovou šťávu s vodou a potřete jí jizvičky. Nechte působit, opláchněte – a jestli jizvy po několika použitích nevyblednou, aspoň budete mít krásně vyčištěnou pleť.
  • Bílky. S bílky je to podobně jednoduché: oddělte je do misky, rozšlehejte tak, aby byly bílé, a potřete jimi obličej. Pomůžou vám vybělit zarudlé jizvy.
  • Jedlá soda. Na jedlou sodu pozor, je agresivní, proto ji musíte používat s rozumem. Smíchejte ji s trochou vody tak, aby vznikla pasta, a tou masírujte obličej. Nenechte působit moc dlouho a po opláchnutí pleť hydratujte. Jedlá soda je potvora, ale účinná.

…nebo lékař

Kde příroda nestačí, pomůže lékař. Odstranění jizev po akné s jeho pomocí bude rychlejší a účinnější, ale samozřejmě musí jít o skutečného odborníka. Lékař určí, jaká metoda je vhodná pro váš obličej. Nejčastěji se používá chemický peeling a laserové odstranění jizev, ale jsou i další metody, například radiofrekvenční ošetření.

Není lékař jako lékař

Lékařské pomoci se nebojte, není ale od věci najít si ohlasy pacientů a zkušenosti lékaře. Dobrého lékaře hledejte nejen v ordinacích kožních lékařů, ale i na specializovaných klinikách. Kliniky často nabízí konzultaci zdarma, takže zjistíte, jaká metoda odstranění jizev je pro vás nejvhodnější a co obnáší.

Jizvy po akné nemusíte zakrývat, vyzmizíkujte je! Nezapomeňte se v komentářích s ostatními podělit o to, jaká metoda zabrala na jizvičky u vás.