Co se starým oblečením? Vsaďte na blešák či charitu

Lis 26, 2015 | Krása, Radíme, Životní styl

Konečně jste se odhodlala k podzimnímu úklidu skříně a teď před vámi leží hromada dávno nenošeného oblečení a vy nevíte, kam s tím? Je vám ho líto vyhodit, ale zároveň nemáte tušení, jak jinak s ním naložit? Máme pro vás několik rad, jak se již nechtěného oblečení zbavit s rozumem.

Charita

Pokud jsou oděvy v dobrém stavu, určitě ho rádi přijmou v charitách. Zkuste tedy obvolat nebo napsat e-maily na charity ve vašem okolí a nabídněte se, že jim vaše nenošené kousky rádi zdarma darujete. Určitě najdete minimálně jednu z nich, kterou obnošené kousky zdarma potěší. Navíc tak přispějete dobré věci a oblečení udělá lepší službu, než kdyby skončilo na skládce.

Secondhandy

Za zkoušku stojí i secondhandy. Obejděte je a zeptejte se, zda náhodou nepřijímají nové zboží. Pokud se jim to vaše bude líbit, vyděláte na tom nějakou tu korunu a oblečení může dobře posloužit ještě někomu jinému.

Prodej na internetu

V době internetu je samozřejmě velmi jednoduché prodávat téměř cokoli. Vyhledejte si nejznámější internetové portály, některé z nich se zaměřují právě na módu (např. Vinted.cz) a denně na ně zavítá několik tisíc uživatelů a někteří z nich možná hledají právě to, co nabízíte. Výhodou je, že na rozdíl od secondhandů si cenu stanovujete sama.

Bleší trhy

Téměř v každém větším městě se pořádají tzv. blešáky, na kterých najdete opravdu všechno, od starého nádobí přes jízdní kola až k oblečení. Zvláště v dnešní době popularita těchto bleších trhů znovu roste a navštěvují je lidé různých zájmů i věkových skupin. Většinou za účast na takovém trhu jako prodejce zaplatíte určitý vstupní poplatek za pronájem místa (např. 100 Kč) a následně už záleží na vás, jaké ceny si za oblečení určíte. Výhodou je, že kolemjdoucí si mohou vaše zboží prohlédnout naživo a šance, že se ho zbavíte a ještě k tomu s výdělkem, je poměrně vysoká.