Kdy změnit zaměstnání

Lis 27, 2015 | Peníze, Životní styl

Vůbec se do ní netěšíte a odpočítáváte dny do víkendu. Nepřináší vám žádnou radost ani pocit uspokojení. O čem je řeč? O práci, kterou je třeba vyměnit! Tady je pár znamení, že je na změnu pracoviště nejvyšší čas.

Do práce s nechutí

Pokud vám víkend připadá extrémně krátký, neděle večer je utrpením a v pondělí ráno byste dali cokoli za to, abyste dnes nemuseli do práce, znamená to, že vaši práci zkrátka nemáte rádi. Zapřemýšlejte nad tím, zda vám opravdu stojí za to vstávat každé ráno s nechutí a přetrpět pět dní, než opět přijde víkend.

Všude jen stres

Jestliže zůstáváte v práci déle, než byste měli a nevíte, kam dřív skočit, nebo si práci snad nosíte domů, zastavte se na chvíli. Cítíte se dobře, anebo máte pocit, že se z toho brzy zblázníte? Pokud toho máte opravdu nad hlavu a váš šéf odmítá přijmout dalšího zaměstnance, který by vám ulehčil, zvažte, zda je tato práce opravdu cennější než vaše zdraví.

Kolegové vám nerozumí

Cítíte, že jste ani po roce nezapadli do týmu a nemáte tu žádnou spřízněnou duši? Nemusí to nutně znamenat, že chyba je na vaší straně. Třeba to značí, že jste jiná krevní skupina, než zbytek kolektivu. Dokážete si však představit, že budete v práci bez dobrého parťáka, se kterým si můžete vždycky dobře popovídat, zajít v polední pauze na oběd nebo večer na pivo? Jestliže se vám tato myšlenka ani trochu nezamlouvá, utečte pryč. Zaměstnání bez kolegů, se kterými si rozumíte, je totiž dlouhodobě neudržitelné.

Šéf vás neposlouchá

Měli jste v poslední době několik dobrých nápadů, které váš šéf ale rezolutně smetl ze stolu? Stejně tak už za vámi nechodí, neptá se na váš názor a zkrátka se vyhýbá komunikaci s vámi? Pak zbystřete, ztráta zájmu o zaměstnance ze strany zaměstnavatele totiž mnohdy předchází vyhazovu. Možná je tedy načase přemýšlet o místě, kde by vaše nápady ocenili lépe.