Kulturní diář 2016 v novém

Lis 25, 2015 | Rodina, Zajímavosti, Životní styl

Znáte Kulturní diář? Kdo by neznal. Nejdříve v deseti barvách, pak žlutošedá retro edice, naposledy dvě elegantní a zároveň hravé barevné varianty. Letos prošel velkou změnou, která nás ale baví.

Pokud jste byli zvyklí být díky diáři v oblasti kultury v obraze, pak žádný strach. Ani čtvrté vydání Kulturního diáře se samozřejmě neobejde bez přehledu kulturních akcí v Praze i jinde. Tentokrát však akce nebudou přímo součástí kalendária, kulturní přehled bude připojen jako příloha. Už nemusíte listovat, abyste zjistili, co se dělo, děje, bude dít. Přehled můžete mít stále s sebou, i když třeba na „celý“ diář nebude v kabelce místo!

Kolik filmů, divadelních představení či festivalů může člověk za rok navštívit, kolik knížek přečíst… a pak v polovině dalšího roku marně loví v paměti tipy, které kdy od koho dostal. V Kulturním diáři pro rok 2016 takových tipů budete mít tak akorát ve formátu kulturního taháku. Další samostatnou součást diáře totiž tvoří osobní doporučení redaktorů kulturissimo.cz. Použití je jednoduché, taháky už si nemusíte psát na ruku, stůl, pravítko nebo láhev s vodou. Za tenhle elegantně složený list papíru vám navíc nikdo nevynadá (jako školákovi).

Do třetice pak přicházejí originální samolepky, díky nimž se Kulturní diář může posunout až do roviny osobního deníku. Na každý týden vychází jako vždy dvoustrana: vlevo kalendář, vpravo místo na vše ostatní. Kulturní akci si se samolepkami může každý naplánovat i zpětně ohodnotit, v samotném diáři totiž v roce 2016 bude více místa na poznámky, dojmy z filmů, divadel, výstav, knih, koncertů, festivalů, ale i na zajímavé kavárny, kulturu či nákupy.

I počtvrté se Kulturnímu diáři dostalo krásného grafického zpracování od papelote studia, navíc v barvách, které rozhodně nepřehlédnete. Autorkami návrhu jsou Táňa Martincová a Helena Kopecká a originalitou se opět nešetřilo!