Podzimní sportování netradičně: pověste se hlavou dolů nebo tancujte u tyče

Lis 25, 2015 | Krása, Životní styl

Běhání už díky studenému počasí odzvonilo a tradiční cvičení jógy nebo pilates vás příliš nebaví? Pak vyzkoušejte trošku něco jiného. Máme pro vás několik tipů na ne příliš známé sporty, u kterých se výborně protáhnete po celodenním sezení v kanceláři.

Fly joga

Zkuste jógu trošku jinak. Za pomocí speciálních sítí visících ze stropu zažijete takovou meditaci třeba hlavou dolů. Fly joga je vhodná opravdu pro všechny. Nemusíte se bát, že by vás tyto sítě neunesly, udrží totiž až 500 kg. Ve fly józe vyzkoušíte jak jednoduché protahování, tak i obtížnější akrobatické prvky. Navíc se jedná o skvělou zábavu – v síti se můžete třeba také pohoupat, vylézt po ní téměř až ke stropu, nebo se pověsit jako opice hlavou dolů.

Pole dance

Pokud si chcete perfektně vytvarovat tělo, ale chození do posilovny vás vůbec nebaví, vsaďte na pole dance. Jedná se o tanec u speciální tyče, u kterého se skvěle zapotíte, získáte svaly a celkově zpevníte postavu. Zároveň se u toho dobře pobavíte. Vybírat přitom můžete přitom jak z klasického pole dance, tak i z fitness nebo light.

Crossfit

Lepší kondička, zpevnění těla. To vám zaručí sport zvaný crossfit. Především pak dosáhnete dobré kondičky, na kterou je crosffit primárně zaměřený. A to je hlavním rozdílem oproti cvičení v posilovně. V crosffitu vás potrápí hlavně cviky, které pracují s vlastní zátěží těla, jako jsou sedy lehy, angličáky nebo třeba kliky.

Jumping

Měla jste někdy chuť zapomenout na svůj věk a připojit se k dětem skákajícím v zoologické zahradě na trampolíně? Pak se vám určitě zalíbí jumping. Na menších trampolínách se provádějí cviky, které se zaměřují na balanc a tedy například na zpevnění zádového svalstva. Tento zábavný sport má oproti jiným „skákavým“ typu aerobicu jednu velkou výhodou: šetříte klouby, které nedopadají na tvrdý povrch, ale na pružný výplet trampolíny.