Dobré dárky

Pro 17, 2015 | Peníze, Zajímavosti, Životní styl

Každý rok si lámeme hlavu tím, komu co nakoupit pod stromeček. Máme pro vás tip, jak dárkem udělat radost nejen tomu, kdo ho dostane, ale také někomu dalšímu. Někomu, kdo si možná už dávno myslel, že na něj všichni zapomněli…

DOBRO., neziskový projekt online obchodu ZOOT.cz, podporuje výrobou oblečení nebo doplňků dobročinné aktivity různého druhu. Zmiňujeme tři projekty, ale v nabídce zoot.cz/dobro jich najdete mnohem více.

Koupí originálních designů tašek, triček nebo zápisníků můžete podpořit Cestu domů – neziskovou organizaci, která provozuje domácí hospic a učí lidi připravit se na smrt svoji, nebo někoho blízkého. Spojuje zdravotníky, psychoterapeuty nebo duchovní s lidmi, kteří si v těžké situaci neumí poradit sami.

Další kolekce, která medializuje aktuální téma, jsou šály SWEETER, pletené v ČR ženami, které nemohou najít práci kvůli jedné jediné věci – už jim bylo padesát. V dnešní rychlé době mají starší ženy často pocit, že už nikoho nezajímají. Díky SWEETERu se spolu setkávají, povídají, a u toho pletou šály pro vás.

Loono připomíná lidem, že nemají zapomínat na prevenci rakoviny. Kampaní #prsakoule upozorňují na rakoviny prsou a varlat, a moderním jazykem tak apelují na ženy i muže. Učí je, jak se navzájem vyšetřit nebo kam chodit na preventivní prohlídky. Jejich aktivitu můžete podpořit koupí trička nebo vaku na záda.

Všechny DOBRO. kolekce, a mnoho dalších, najdete na www.zoot.cz/dobro