Zábava na Silvestra nejen pro malé

Pro 28, 2015 | Rodina, Životní styl

Že nemáte rádi Silvestra? Pak možná jenom nemáte ten správný silvestrovský program, který by vás perfektně pobavil. Zapomeňte na opíjení alkoholem do němoty, nebo na bezduché tancování na disko parketu. Máme pro vás lepší zábavu, kterou během silvestrovské noci se svými přáteli určitě oceníte.

Hádám, hádáš, hádáme

Jednou z klasických, ale stále úspěšných her je ta, kdy každý v kolektivu napíše na malý kus papírku nějakou osobnost, věc či zvíře. Papírky se následně složí tak, aby nápis nebyl vidět, a zamíchají se. Každý si pak vytáhne jeden z papírků, který si přitiskne na čelo tak, aby všichni okolo viděli, co je na něm napsáno. Pouze otázkami s odpovědí ano nebo ne se označený hráč snaží zjistit, co že to vlastně má na čele nalepené.

Pantomima

Neméně úspěšnou je pantomima, která funguje na podobném principu. Každý z hráčů napíše na 5 kousků papíru nějakou osobnost (ať už reálnou či fiktivní a na každý papírek jinou), pod to se podepíše a papírek složí tak, aby to, co napsal, nebylo vidět. Následně jeden z hráčů sesbírá všechny papírky do misky či třeba klobouku. Poté se hráči střídají v losování papírků a předvádění toho, co je na něm napsáno. Jeden hráč vždy předvádí pantomimu a ostatní, tedy kromě autora, který osobnost vymyslel (což vždy poznáte podle podpisu a dopředu řeknete, že tento hráč toto kolo nejede), musí postavu uhodnout. Vždy, když někdo úspěšně určí, o koho šlo, získává bod. Hráč s nejvyšším počtem bodů vítězí.

P jako papír!

Každý z hráčů napíše na papírek libovolné písmeno (doporučujeme vynechat X, Y, W a Q). Papírky se pak zamíchají a postupně se losují. Když vytáhne někdo z hráčů například N, musí v domě najít co nejvíce věcí, které začínají právě na toto písmeno. Pro ještě větší zábavu můžete hráče rozdělit do týmů.

Lentilky sem, lentilky tam

K této hře, která nadchne malé i velké, budete potřebovat: 1 – 2 balíčky lentilek, 4 misky a brčka dle počtu hráčů. Nasypte do obou misek rovnoměrný počet lentilek, případně je přepočítejte, aby hra byla fér a zbylé dvě misky postavte cca 5 – 8  m od misek s lentilkami. Smyslem hry je, aby dva hráči, kteří soupeří proti sobě, přenesli pouze díky nasáváním lentilek brčkem všechny lentilky z misek A do misek B. To vše jen za pomocí svého dechu, brčka a rychlých nohou. Vyhrává ten hráč, která zvládne přenést všechny lentilky dřív, než soupeř.