4 tipy, jak pečovat o pleť v zimě

Úno 15, 2016 | Krása, Životní styl

Víte, jak vaší pleti dopřát tu správnou péči během zimy? Jak docílit toho, aby byla stále svěží, neloupala se, nebyla nepříjemně zarudlá? Máme pro vás několik rad, jak si udržet zdravou a krásnou pleť i během mrazivého počasí.

Víc pijte

Že je v létě nutné dodržovat pitný režim, to víme všichni. Že je ale nutné dostatečně doplňovat tekutiny také v zimě, na to většinou zapomínáme. Chladné počasí nás nenutí tolik pít a tím pádem je naše kůže suchá. Určitě však nenahrazujte vodu či čaj alkoholem či kávou, ty kůži vysušují.

Starejte se o rty

Pokud se chcete vyhnout popraskaným rtům a případným vráskám, pamatujte v zimě také na rty. Mějte vždy po ruce balzám, kterým rty pravidelně natírejte. Rtěnka nebo lesky nejsou dostatečnou ochranou, neobsahují žádné složky, které dokážou chránit tenkou kůži na rtech. Že bez rtěnky nedokážete existovat? Pak si kupte speciální rtěnku s balzámem v jednom, se kterou uděláte parádu, a zároveň budou vaše rty dostatečně chráněné.

Hydratujte

V zimě se nemá pleť hydratovat, protože to pleti škodí – voda zamrzne v kůži a následně praskne. Že už jste toto tvrzení slyšeli? Pak ho hoďte za hlavu, v našich klimatických podmínkách, kde zimy nebývají nijak kruté, se jedná o pouhý výmysl. Přitom je opak pravdou, pleť potřebuje dostatečnou hydrataci i během zimy a to hlavně pokud se vrátíte z venku do teplé místnosti, nebo se chystáte jít do postele – určitě sáhněte po kvalitním hydratačním krému. Ideální jsou pak krémy, které obsahují aloe vera, mořské řasy nebo třeba glycerin. Předejdete tak dehydrataci pokožky, ztrátě její elastičnosti a rychlejšímu stárnutí kůže.

Vyživujte

Zapomenout byste neměli ani na pravidelnou výživu pleti. Vhodné jsou takové krémy, které obsahují dostatek vitaminu A, E a C. Vybírat můžete třeba i z takových, jejichž součástí je bambucké máslo, sezamový olej nebo třeba extrakt z avokáda. K čemu jsou dobré? Ocení je především ženy, které žijí ve městech, vitaminy A, E a C čistí pleť, která se zanáší například kvůli smogu.