Jak zabavit malého maroda

Úno 29, 2016 | Rodina, Životní styl

Pokud máte děti, pak následující situaci určitě znáte. Vaše ratolest onemocní, namísto školy či školky zůstane doma a po pár dnech, co se vyléčí z nejhoršího, přijde další fáze: nekončící nuda. Aby vám vaše děti nepřerostly přes hlavu, a abyste se nezbláznili z neustálého „já se nudím“, máme pro vás několik tipů, jak je zabavit, aniž by se celý den dívali na televizi nebo do počítače.

Projděte stará fotoalba

Ukažte svým dětem staré fotky, třeba když jste byli v jejich věku. Uvidíte, jak je budou tyto pro ně historické obrázky bavit. A zábava to bude určitě i pro vás, zavzpomínáte na staré časy a dětem ukážete, že i vy jste jednou byli malí špunti.

Papírové panenky

Možná si myslíte, že něco tak jednoduchého, jako je oblékání papírových panenek nebude vaši dcerku bavit, v pokojíčku se jí přece válí spousta opravdových barbín a panenek. Nenechte se mýlit, papírové oblečky a panenky jsou zcela jiná forma zábavy! Tolik možností a tolik různých střihů a barev se jen tak nevidí. Navíc se jedná o velmi levnou záležitost.

Koláže z novin

Děti milují stříhání a tvorba koláže je tak přímo ideální – pocit, že můžou něco zničit, někam nalepit a vy je za to nakonec ještě pochválíte, je zkrátka skvělý. Pokud máte doma staré noviny a časopisy, dejte je dětem na vystřihování různých obrázků, písmen, tvarů apod. Ty ať si pak malí marodi naskládají a nalepí na papír, jak jen se jim zachce. Zábava bude o to lepší, pokud k tomu přidáte ještě tempery, nebo vodové barvy.

Navlékání korálků

Co takhle si vyrobit nějaký nevšední šperk? Kupte dětem obyčejné korálky, přidat můžete i netradiční doplňky, jako třeba starý knoflík, fantazii se meze nekladou. Uvidíte, že vás váš malý kreativec nakonec překvapí hezkým kouskem.