Módní trendy 2016

Dub 20, 2016 | Krása, Životní styl

Každý rok přicházejí módní guru s novinkami, které by neměly ve vašem šatníku chybět. Co nám doporučují pro rok 2016?

Oblečení pro ženy by letos mělo být především ženské. Po chlapeckých stylech minulých let je to příjemné osvěžení, kterému v redakci rády podlehneme. Halenky s rozšířenými tříčtvrtečními rukávy, pohodlné šaty přes kalhoty a etno nebo viktoriánské vzory jsou to, co by vám ve skříni letos nemělo chybět. Výhodou takových kousků je, že krásně zamaskují jakékoliv nedostatky postavy.

Pohodlnost vévodí i kalhotám. Zvonáče, které jste si loni pořídily, letos rozhodně nevyhazujte. Jsou stále in, jen v délce nad kotníky. A jestli už vyrazíte na kalhoty, vyzkoušejte tzv. culottes. Mají velmi široké nohavice, dokonce tak, že jsou na první pohled zaměnitelné s dlouhou sukní. Tento trend je ale zapovězen malým ženám, které ještě víc zmenší.

Našlapujte pohodlně

Lodičky, sandálky i balerínky budou mít letos jedno společné – široké nízké podpatky a ideálně ostrou špičku. Skvěle doplní ležérní outfit a zároveň v nich bez kuřích ok proběhnete celým dnem i nocí. Jen nezapomeňte na perfektní pedikůru, zvlášť, když se budete chtít blýsknout v botách s otevřenou špičkou.

Kabelku do ruky

Maxi kabelkám pomalu odzvání, letos frčí malé messenger tašky do ruky. Vejde se do nich peněženka, klíče a mobil, ale na druhou stranu si díky nim nebudete křivit záda. Velkou kabelku ale využijete i dál. Skvěle poslouží jako taška na notebook nebo menší nákup.

Jarní dámské oblečení by mělo být takovou malou oslavou slunce. Nebojte se zářivých barev, zkombinujte klidně růžovou se zlatou a buďte hravé. Móda by pro každou z nás měla být především zábavou a je potřeba mít na paměti, že ten, kdo se striktně drží trendů, bývá často směšný. Jestli máte skříň plnou úlovků z loňských a předloňských kolekcí, hrdě je noste dál. Důležitější, než to, co máte na sobě, je totiž to, jak se v modelu cítíte.