4 skvělé jarní výlety

Kvě 20, 2016 | Rodina, Zajímavosti, Životní styl

Přemýšlíte kam o víkendu na výlet po České republice, ale rádi byste viděli něco, kde jste ještě nebyli? Vybrali jsme pro vás několik tipů na místa, která nejsou zas až tak úplně známá. Těšit se můžete třeba na divoké koně nebo rozhlednu uprostřed mandloní.

Hurá za motýly

Máte rádi motýly? Pak si zamilujete jejich dům, který leží asi 2 km od Františkových Lázní v Žírovicích. Právě tady, v tropickém skleníku, uvidíte motýly až z daleké Jižní Ameriky, Afriky, Austrálie i Asie. K vidění jsou motýli od vajíčka přes housenku a kuklu až po dospělého jedince.

Divocí koně v Milovicích

V bývalém vojenském prostoru Milovicích vznikla jedinečná rezervace v České republice. Žijí tu divocí koně, kteří byli kdysi typickými zvířaty pro Evropu, dokud je člověk téměř nevyhubil. Jediným místem, kde přežili, je horský Exmoor ve Velké Británii a právě odtud byli do tuzemské rezervace převezeni. To, že v rezervaci jsou právě divocí koně, není náhoda, pomáhají tu totiž svým spásáním udržet bohatou faunu a flóru, kterou by jinak zarostly agresivní rostliny.

Hrad Hukvaldy a rodiště Leoše Janáčka

K největším hradním zříceninám na Moravě patří hrad Hukvaldy. Toto romantické místo jakoby vypadlo přímo z pohádky. Součástí je i obora s muflony a daňky, výlet si tak užijete i s dětmi. A pokud budete chtít trochu kultury, zastavte se na chvíli v samotné vesničce Hukvaldy a navštivte muzeum slavného místního rodáka Leoše Janáčka.

Mandloňová rozhledna v Hustopečích

Už jste se někdy procházeli kolem mandloní? Pokud ne, máte jedinečnou šanci navštívitunikátní sad v moravských Hustopečích. A jako bonus se vám dostane podívaná ze 14 m vysoké rozhledny, kterou najdete právě v mandloňovém sadu. U rozhledny pak vede turistická cesta podél mandloní s informačními tabulemi.