5 tipů, jak vyzrát na jarní alergie

Kvě 24, 2016 | Jídlo, Krása, Rodina, Životní styl

Máte rádi jaro? Užíváte si první sluneční paprsky a kocháte se pohledem na rozkvetlé stromy? Pak jste jedni z těch šťastnějších, které netrápí alergie a s ní spojené nepříjemnosti – rýma, kýchání, oteklé oči, svědění. Pokud byste si na jaře mohli koupit permanentku do čekárny k alergologovi, čtěte, jak si ulevíte i sami.

Vitamin C

Vitamin C představuje takový malý zázrak, který významně posiluje naši imunitu. Jeho dostatek zaručí, že budete odolávat infekcím a virům. Denně byste měli přijmout zhruba 3 000 mg vitaminu C. Během jeho příjmu dochází rovněž ke zvýšené funkci nadledvinek, které následně zmírní třeba takovou sennou rýmu nebo kožní alergie.

Vápník a hořčík

Pro posílení imunity je důležitý také vápník a hořčík, oba působí proti zánětům a oslabují projevy alergií. Ideální je konzumovat zakysané mléčné výrobky obsahující zároveň i probiotické bakterie.

Kočičí dráp

Tento poněkud zvláštní název neznamená drápky vašeho domácího mazlíčka. Jedná se o rostlinu, kterou najdete v deštných pralesích Amazonie. Má spoustu léčivých účinků, především pozitivně působí na imunitu. V lékárnách ji u nás seženete v podobě tabletek, které obsahují sušenou drcenou kůru rostliny.

Jablečný ocet

Jablečný ocet stojí pár korun a k dostání je jak v obchodech se zdravou výživou, tak i v supermarketech. A k čemu že je tedy dobrý? Rozpouští hleny a vyčistí ucpané dutiny, omezí tak jejich infekce a případně s tím spojené bolesti hlavy, krku apod. Stačí, když si každé ráno smícháte 2 lžíce octu s asi půl litrem vody a po malých doušcích upíjíte.

Med

Projevy alergie dokáže zmírnit také med. A to z toho důvodu, že připraví vaše tělo na rostlinu a pyly, které mu dělají problémy. Stačí, když několik měsíců před hlavní pylovou sezonou budete brát asi jednu lžíci medu denně. Samozřejmě koupeného u nedalekého včelaře.